Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wycieczki, konkursy, ciekawe zajęcia i spotkania – Szkoła Podstawowa nr 5 podsumowała ekologiczne działania.

 

Uczniowie „piątki” poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. Placówka po raz kolejny zaangażowała się bowiem w realizację projektu edukacji ekologicznej. „Opowieści Parków Krajobrazowych” - bo tak zatytułowany był program, został dofinansowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi – kwotą 12 060 zł i Prezydenta Miasta Bełchatowa, który przekazał 1 340 zł.

 

„Po przez różnego rodzaju działania uczniowie poznali, znajdujące się w województwie łódzkim i jego okolicy, parki krajobrazowe oraz obszary objęte ochroną. Uczestnicy projektu dowiedzieli się jaka w tych rejonach występuje flora i fauna, jakie są cechy krajobrazu czy też jakie występują atrakcje turystyczne” - mówi Anna Janiszewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. W programie edukacji ekologicznej uczestniczyli wszyscy uczniowie „piątki” – począwszy od oddziałów „0” po klasy VI. Na dzieci czekały wycieczki po Ziemi Piotrkowskiej, do Lasu Łagiewnickiego i Parków Krajobrazowych – Przedborskiego, Załęczańskiego i Bolimowskiego. Uczniowie zwiedzili więc m.in. Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim, Rezerwat Przyrody Bukowa Góra, Wyżynę Krakowsko-Częstochowską czy Świątynie Diany. W czasie wycieczek odbywały się także zajęcia, podczas których dzieci nauczyły się rozróżniania ptaków leśnych, gatunków grzybów, drzew. „Uczniowie poprzez bezpośrednią obserwację i praktyczne ćwiczenia poznawały otaczającą nas przyrodę. Wycieczki – zarówno te piesze, jak i autokarowe przyniosły więc wiele korzyści. Dały również możliwość wytworzenia naturalnych sytuacji edukacyjnych i wychowawczych” - podsumowuje dyrektor SP nr 5.

 

 

 

Autor: AD-A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fot. SP nr 5


{gallery 2014/projekt_ekologiczny|Galeria zdjęć}

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl