Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie szkół podstawowych z Bełchatowa i okolic wezmą udział w Powiatowym Konkursie o Pontyfikacie Jana Pawła II. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bełchatowa.


Już 13 czerwca br. reprezentanci dziesięciu szkół: SP nr 1, 3, 4, 8, 9, 12, 13 oraz z Kluk, Kaszewic i Drużbic wezmą udział w konkursie z wiedzy o pontyfikacie Świętego Jana Pawła II. Jedenastą edycje przedsięwzięcia będzie poprzedzać Msza Św. o godzinie 9:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie (ul. Kościuszki). Po nabożeństwie uczniowie z „Piątki” zaprezentują krótki montaż słowno - muzyczny poświęcony sylwetce Patrona Bełchatowa.

 

Właściwa część konkursu odbędzie się po Mszy Św. w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa. Uczestnicy – po trzech reprezentantów z każdej szkoły, zmierzą się z kilkoma konkurencjami mającymi sprawdzić zarówno ich wiedzę jak i umiejętności plastyczne. Wielu wrażeń artystycznych dostarczy z pewnością również recytacja wybranych wierszy Świętego Jana Pawła II.

Warto dodać, że konkurs został także włączony w obchody Dnia Patrona Miasta Bełchatowa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 5, zaś współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 13.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i pozytywnych wrażeń.


Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl