Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W czterech miejskich placówkach zagościły wyjątkowe lekcje. Poprowadziły je osoby niewidome i słabowidzące, które opowiedziały o swoim świecie.

 

Dzieci z bełchatowskich placówek – PS nr 1 oraz SP nr 4, 13 i ZSP nr 9 spotkały się z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Wszystko w ramach projektu „Pokażę Ci mój świat”, który przygotował Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Bełchatowie, zaś prezydent Marek Chrzanowski wsparł i objął honorowym patronatem.

 

„Chcieliśmy, aby najmłodsi poznali nasze codzienne życie – to z jakimi problemami i trudnościami się borykamy, jak wyglądają u nas spacery po mieście, skąd wiemy, która jest godzina. Aby przybliżyć najmłodszym nasz świat przygotowaliśmy m.in. pokaz chodzenia z białą laską, okulary symulatory przedstawiające, jak widzą osoby z chorobami oczu, książki pisane brajlem. Dzieci poznały także sprzęty, jakimi posługujemy się na co dzień – np. mówiący zegarek czy urządzenie do rozpoznawania kolorów” – mówi Maria Mielczarek, Prezes Polskiego Związku Niewidomych Koła Terenowego w Bełchatowie. Nauka alfabetu Braille'a, rysowanie z opaskami na oczach, oglądanie dotykowych map i książek – to kolejne zadania, z którymi zmierzyli się najmłodsi. Dzieci poznały także wyszkolonego psa przewodnika, który towarzyszy podczas spacerów. Organizatorzy pokazali w jakich sytuacjach czworonóg pomaga im najbardziej.

 

To już druga edycja programu. Jak zapowiadają organizatorzy w przyszłym roku ze swoimi spotkaniami chcieliby dotrzeć do kolejnych placówek.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

{gallery 2014/galeria06|Galeria zdjęć}

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl