Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przedszkole Samorządowe nr 9 w Bełchatowie znalazło się wśród laureatów rozstrzygniętej III edycji ministerialnego konkursu „Mam 6 lat”.


28 maja br. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa ministerialnego konkursu „Mam 6 lat”. Jednym z laureatów konkursu jest Przedszkole Samorządowe nr 9 w Bełchatowie, które zajęło I miejsce w kategorii Rada Rodziców przedszkola. Zwycięzcom nagrody wręczyła minister edukacji narodowej. W uroczystości wzięli udział również członkowie kierownictwa MEN, przedstawiciele administracji rządowej, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych, rad rodziców oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

 

Konkursu „Mam 6 lat” adresowany był do Rad Rodziców przedszkoli, szkół podstawowych oraz do uczniów i ich rodziców. Jego głównym celem jest promowanie i upowszechnianie inicjatyw zapewniających sześciolatkom przyjazną adaptację do edukacji szkolnej.

 

Zadaniem Rady Rodziców z „dziewiątki” było zmierzenie się z hasłem: „Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły – jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, aby przejście z przedszkola do szkoły było łagodne i przyjazne”. Rada, przy ogromnej współpracy z nauczycielami, przygotowała książkę opowiadającą o przedszkolu – realizowanych zadaniach, programach dodatkowych, zajęciach, konkursach i uroczystościach. W przygotowanej wspólnymi wysiłkami pracy podkreślona została także znacząca rola nauczycieli w przygotowaniu najmłodszych do podjęcia nauki w szkole. Do książki została również dołączona kompatybilna z nią prezentacja multimedialna.

 

Zadowolenia z osiągnięć miejskiej placówki nie kryje prezydent Marek Chrzanowski: „Niezmiernie cieszy mnie wsparcie i zaangażowanie rodziców w działania na rzecz ułatwienia przygotowania sześciolatków do edukacji szkolnej. Wiedza oraz doświadczenie, jakie nabyliście Państwo aktywnie uczestnicząc w życiu placówki, do której chodzą Wasze dzieci powinny stać się dobrą praktyką, a podejmowane działania – wzorem współpracy rodziców i szkoły”.


Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl