Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Publiczne Gimnazjum nr 4 ma na swoim koncie kolejne prozdrowotne przedsięwzięcie. Tym razem w szkole zorganizowano „Festyn Zdrowia”.


Popularyzacja idei zdrowego stylu życia i odżywiania – to główne cele Festynu Zdrowia, który 30 maja zagościł w Publicznym Gimnazjum nr 4. Na młodzież, która aktywnie włączyła się w jego organizację, czekało wiele atrakcji. Spotkanie z lekarką, która opowiedziała o zdrowym odżywianiu, przegląd filmów edukacyjnych, występy artystyczne uczniów oraz gry i zabawy ruchowe – to tylko niektóre z nich. „Nasza szkoła zaangażowała się w kilka projektów z zakresu edukacji prozdrowotnej. „Festyn Zdrowia” jest zwieńczeniem wszystkich działań, jakie podejmowaliśmy właśnie w ramach tych programów. Poprzez tego typu przedsięwzięcia staramy się przekonać uczniów, aby zadbali o swoją sprawność fizyczną i zdrowie” - mówi Anna Szczęsna, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie.
 

Podczas festynu nie zabrakło także promocji aktywności fizycznej jako ważnego elementu utrzymania dobrego zdrowia. Aby zachęcić młodzież do czynnego spędzania wolnego czasu zorganizowano „Sztafetę z ogórkiem”. Wystartowali w niej uczniowie, bełchatowscy sportowcy oraz m.in. przedstawiciele samorządu - wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu Wiktor Rydz, wicestarosta Marek Jasiński. Młodzież chętnie kibicowała wszystkim zawodnikom. Po sztafecie na uczestników czekał zdrowy poczęstunek przygotowany przez samorząd uczniowski i nauczycieli.


 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

{gallery 2014/festyn_zdrowia|Galeria zdjęć}

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl