Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu
Publiczne Gimnazjum nr 1 zorganizowało kolejną edycję Konkursu Języka Angielskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Marek Chrzanowski.
 
17 maja br. w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z PG 1, PG 3, PG 4, PG 5 i PG z Dobrzelowa. Do pierwszego etapu przystąpiło 46 uczniów. W teście gramatyczno-leksykalnym najlepszymi okazali się uczniowie z PG 1: Dominika Wyczachowska, Mateusz Orłowski i Magdalena Jasionek. Zarówno Dominika, jaki i Mateusz są tegorocznymi laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
 
W części ustanej uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych. Poszczególne gimnazja reprezentowało 3 uczniów, którzy zdobyli w teście najwięcej punktów. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 2 pytania z różnych dziedzin: geografii, kultury, historii do II wojny światowej i historii najnowszej oraz odegrać dialogi. Gimnazjalistom najmniej problemu sprawiły pytania z geografii, najtrudniejszymi zaś okazały się pytania z historii. Konkurs uświetniono skeczami, piosenkami i prezentacją w języku angielskim. Po podsumowaniu wyników pierwsze miejsce na podium zdobyli gospodarze – uczniowie PG 1. Tuż za nimi na drugim miejscu znaleźli się gimnazjaliści z PG 5. Trzecia lokata przypadła PG Dobrzelów. Miejsca tuż za podium przypadły uczestnikom z PG 4 i PG 3.
 
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl