Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Tym razem dzieci będą mieć okazję, aby poznać historię Plastusia Tym razem dzieci będą mieć okazję, aby poznać historię Plastusia

 

Kto zrobił atramentowe kleksy w piórniku? Jakie przygody czekają na Plastusia i jego przyjaciół? Przekonają się widzowie muzycznego spektaklu dla dzieci pt. „Plastusiowy pamiętnik i plamy”, na który serdecznie zaprasza prezydent Mariola Czechowska. Widowisko zaplanowane jest na niedzielę, 16 kwietnia w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 17:00. Bilety już w sprzedaży.

 

 

Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele, spróbują uratować swój piórnikowy dom.

 

Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, jeśli wraz z naszymi bohaterami wyruszycie w niezapomnianą podróż. Niektórzy z Was przypomną sobie czasy, kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek.

 

Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia. Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki i stylowa scenografia w formie piórnika zachwycą nie tylko dziecięcą część publiczności. Interaktywny charakter spektaklu wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

 

Spektakl dedykowany dzieciom od 3 roku życia. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasach MCK oraz TUTAJ.

 

ADA/MCK Bełchatów

 

Plakat promujący spektakl Plakat promujący spektakl "Plastusiowy pamiętnik i plamy"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl