Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

r marczak1Na wystawie zobaczymy m.in. ujęcia średniowiecznych zamków, fot. Remigiusz Marczak

 

Zapraszamy na kolejną wystawę do Galerii "Na Piętrze" w budynku MCK PGE Giganty Mocy. Tym razem będzie można zobaczyć urzekające angielskie widoki uchwycone przez Remigiusza Marczaka. Wernisaż już w piątek, 16 września o godz. 18:00.

 

 

Wystawa "Zamki Zameczki Smok Walijski" przygotowana została przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Będzie ona okazją, aby zobaczyć kilkanaście zdjęć autorstwa Remigiusza Marczaka. Wśród nich ujęcia tytułowych zamków, ale też przestrzeni miejskiej, górskie pejzaże czy malownicze doliny.

 

O sobie i swoich zdjęciach Remigiusz Marczak pisze tak: - miejsce, w którym się urodziłem, było postrzegane jako niezwykłe i magiczne, pokryte starymi drzewami, ruiny zamku na wyspie otoczonej wodą, lokalne legendy. Wszystkie te cechy potęgowały naturalne piękno mojej ojczyzny, jednak po moim powrocie po wielu latach, większość tych starych drzew zniknęła wraz z magicznym duchem, który kiedyś tam czułem. Dziś mieszkam w Warwickshire w Anglii, znanej również jako kraj Szekspira, i odkryłem, że te urzekające miejsca nadal istnieją i prezentują się w naturalnym pięknie przyrody (…). Dzięki sztuce mojej fotografii udało mi się raz jeszcze odkryć tego magicznego ducha i przedstawić go poprzez moje fotografie. „Genius loci”, które przekłada się na ducha miejsca w religii rzymskiej, jest czymś, co czuję, że jest obecne w każdym miejscu, do którego się udajemy, a moje obrazy mają na celu uchwycenie tego. Każda część świata ma swój odrębny charakter, dzięki czemu jest wyjątkowa i wyjątkowa od poprzedniej. Ta niewidzialna obecność sprawia, że miejsce jest tak piękne, znaczące lub wyjątkowe dla danej osoby i mam nadzieję, że oglądając moje zdjęcia, Ty również będziesz świadkiem ducha tego miejsca – napisał Remigiusz Marczak.

 

ADA

 

Plakat promujący wystawę Plakat promujący wystawę "Zamki Zameczki Smok Walijski"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl