Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaTrwają zapisy na taneczne (Re)akcje

Trwają zapisy na taneczne (Re)akcje

Bełchatowskie Spotkania Taneczne (Re)akcje przyciągają najlepszych młodych polskich tancerzyBełchatowskie Spotkania Taneczne (Re)akcje przyciągają najlepszych młodych polskich tancerzy

 

W listopadzie nasze miasto ponownie stanie się stolicą tańca. Przed nami bowiem kolejna odsłona Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Chętni do udziału w konkursie mogą już się zapisywać. Samo wydarzenie odbędzie się 27 listopada w Gigantach Mocy.

 

To będzie prawdziwe święto sztuki, podczas którego królować będą taniec współczesny, nowoczesny i uliczny. Podczas XII Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021 na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zatańczą soliści, duety oraz teatry tańca z całej Polski. Główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta Bełchatowa w wysokości 1500 złotych.

Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego.

 

Jury oceniać będzie nie tylko choreografię, wyróżniającą się technikę czy stopień trudności wykonywanych elementów, ale również kostiumy i rekwizyty, repertuar muzyczny, składające się na ogólny wyraz artystyczny.

 

Tancerze oraz zespoły, które chciałyby wziąć udział w tegorocznych Spotkaniach, powinny do 31 października wypełnić kartę zgłoszenia online (kliknij: Formularz) oraz przesłać do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie nagrania spektaklu lub linku, pod którym można obejrzeć spektakl. Wszystkie informacje dotyczace tegorocznej odsłony spotkań tanecznych wraz z regulaminem turnieju znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje są jednym z najważniejszych turniejów tańca w regionie. Charakteryzują się ogromna różnorodnością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym. Są również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i szukania inspiracji. Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, a od kilku lat prezydent miasta przyznaje nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.

 

AP