Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

  MCK przygotował bogatą ofertę zajęć na rok szkolny 2022/2023 MCK przygotował bogatą ofertę zajęć na rok szkolny 2022/2023

 

Zapraszamy na Dzień Otwarty Miejskiego Centrum Kultury. Będzie okazja, aby dowiedzieć się co placówka przygotowała na nowy sezon, obejrzeć pracownie, poznać instruktorów, a także zapisać się na zajęcia. To wszystko już w najbliższą sobotę w godz. 13:00-17:00.

 

 

Miejskie Centrum Kultury przygotowało bogatą ofertę warsztatów na sezon 2022/2023. Tradycyjnie korzystać z nich mogą dzieci, młodzież, a także dorośli. Są nowości, ale też zajęcia, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Szczegółowo ofertę będzie można poznać już w sobotę, 17 września podczas Dnia Otwartego MCK-u. Będzie też możliwość zwiedzenia warsztatowych sal, poznania instruktorów, a także zapisania się na zajęcia.

 

– Zapraszamy serdecznie, na nudę czasu nie będzie. Szykujemy sporo niespodzianek. Każdy też, na spokojnie będzie mógł poznać naszą ofertę i zdecydować z jakich zajęć chciałby korzystać. Nasi instruktorzy opowiedzą czym się zajmują, pokażą sale warsztatowe i odpowiedzą na każde pytanie – podsumowuje Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Przygotowano też sporo darmowych atrakcji. W godz. 9:30-17:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycję MCK PGE Giganty Mocy. Wejścia będą się odbywać na bieżąco w miarę dostępności audioprzewodników. Dla miłośników Kina Kultura mamy zaproszenie na nieodpłatny seans. Rozpocznie się on o godz. 17:15, a na dużym ekranie wyświetlony zostanie „Chłopiec zza szyby”. Darmowe wejściówki do odbioru w dniu seansu w kasie Kina. „Fizyka dla smyka”, czyli warsztaty kreatywne, to kolejna propozycja MCK-u. Przy wsparciu Edukatorów będzie można sprawdzić, jak czysta jest woda, jak wygląda jej obieg w przyrodzie. Uczestnicy zajęć poznają proces powstawania barw pochodnych, poeksperymentują z maszyną elektrostatyczną i magnesami sztabkowymi, przekonają się jak działa równi prawo Lenza oraz pole magnetyczne. Na najmłodszych czekać natomiast będzie zabawa z elementami sensoplastyki przy użyciu hydrożelowych kulek.

 

Na tym jeszcze nie koniec. Animatorki z Fundacji Rozwoju Nitka przeprowadzą ciekawe warsztaty, zaś Aleksandra Lont wymaluje na waszych twarzach prawdziwe arcydzieła. Po drodze będzie można zajrzeć na stoisko z szachami, gdzie będzie okazja, aby nauczyć się grać w tę królewską grę.

 

Po zwiedzaniu i atrakcjach będzie można wziąć udział w wernisażu wystawy florystycznej „Jesień”, który rozpocznie się o godzinie 16:00 w dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy.

 

Ci, którzy zgłodnieją będą mogli skorzystać z food trucków, które zaparkują na placu za Gigantami Mocy. Będzie jeszcze jedno wydarzenie towarzyszące – Energetyczny Piknik Rodzinny „Każdy Rower jest dobry”.

 

Więcej informacji o Dniu Otwarty MCK-u można znaleźć na mckbelchatow.pl.

 

ADA

 

>>> Czytaj: W centrum zaparkują food trucki

 

Plakat informujący o Dniu Otwarty w MCK-u

Plakt informujący o warsztatach w MCK-u

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl