Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaNocne zwiedzanie muzeum i Gigantów Mocy

Nocne zwiedzanie muzeum i Gigantów Mocy

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz dyrektor Muzeum Regionalnego Marek Tokarek podczas finisażu wystawy kolarskiejPrezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zachęca do zwiedzania wystawy kolarskiej w muzeum

 

Za nami sportowo-policyjna Noc Muzeów. Liczne atrakcje, jakie zorganizowaliśmy w sobotę, 14 maja, zarówno do Muzeum Regionalnego, jak i Gigantów Mocy przyciągnęły tłumy mieszkańców. Gra terenowa, nordic walking, wystawa kolarska, warsztaty lego, zagadki kryminalne i spotkanie z psem policyjnym – bełchatowianie, którzy wybrali się na nocne zwiedzanie miejskich placówek, na nudę z pewnością nie narzekali.

Tradycyjnie w połowie maja organizowana jest ciesząca się dużą popularnością impreza kulturalna. Mowa o Nocy Muzeów, do której – podobnie jak w latach poprzednich – włączyły się także bełchatowskie placówki kulturalne. – Cieszę się, że po dwuletniej przerwie możemy ponownie spotkać się na żywo. A frekwencja pokazuje, że było to nam wszystkim bardzo potrzebne – mówił Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, w którym motywem przewodnim nocnego zwiedzania była „detektywistyczna zagadka”. W MCK PGE Gigantach Mocy bełchatowscy policjanci opowiadali, na czym, polega ich praca, a chętni mogli spróbować swoich sił np. w „zdejmowaniu” odcisków palców i na moment zamienić się w technika kryminalistyki. Najmłodsi z chęcią siadali za kierownicą radiowozu oraz na policyjnym motocyklu, dużo radości sprawiło im również spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem. Nie brakowało także innych atrakcji, jak chociażby nauki budowania z klocków lego, warsztatów z robotyki oraz zajęć pełnych różnorodnych doświadczeń.

Z kolei w Muzeum Regionalnym w sobotni wieczór królował sport. Wszystko rozpoczęło się od finisażu wystawy poświęconej najwybitniejszemu bełchatowskiemu kolarzowi, Janowi Krawczykowi, oraz 60. rocznicy sekcji kolarskiej LSK Bełchatów. – Organizując wystawę chcieliśmy docenić tych wszystkich kolarzy, którzy na przestrzeni tych sześćdziesięciu lat przyczynili się do tego, że Bełchatów był sławny w całej Polsce, ale też w Europie i na świecie. Mam nadzieję, ze dzięki temu nasza młodzież pozna sportową historię naszego miasta, a nieco starsi mieszkańcy będą mogli ze wzruszeniem wspominać tę piękne dla bełchatowskiego kolarstwa lata – mówiła podczas finisażu wystawy Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Ci, którzy do tej pory nie zobaczyli ekspozycji, mają jeszcze okazję. – Nasza wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co nas niezwykle cieszy. Na prośbę mieszkańców postanowiliśmy więc ją nieco wydłużyć i udostępnić do końca maja – dodał dyrektor Muzeum Regionalnego, Marek Tokarek.

Oprócz zwiedzania tej wyjątkowej wystawy, uczestnicy Nocy Muzeów w Dworku Olszewskich mogli skorzystać z warsztatów nordic walking i zagrać w piłkę nożną. Członkowie LKS uczyli chętnych gry w tenisa stołowego, były też rodzinna gra terenowa i turniej strzelecki. Wszystko to sprawiło, że nocne zwiedzanie w Muzeum Regionalnym upłynęło pod znakiem aktywności sportowej.

>>> Zobacz fotogalerię: Noc Muzeów 2022

Kolejna Noc Muzeów za rok, a my już dziś serdecznie na nią zapraszamy.

 

AP

 

Uczestnicy Nocy Muzeów w MCK PGE Giganty MocyUczestnicy Nocy Muzeów w MCK PGE Giganty Mocy poznali tajniki policyjnej pracy