Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Wśród nagrodzonych znaleźli się także harcerze Hufca ZHP Reduta z siedzibą w BełchatowieWśród nagrodzonych znaleźli się także harcerze Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie

 

Prezydent Mariola Czechowska przyznała nagrody kulturalne. Otrzymało je dziewięć osób, a także dwie organizacje, które prężnie działają na rzecz bełchatowskiej kultury. 


Przyznawane co roku przez prezydent Mariolę Czechowską nagrody to wyraz uznania dla osiągnięć artystycznych oraz działalności kulturalnej laureatów. To również forma podziękowania za ich wkład w popularyzowanie historii regionu i upowszechnianie kultury literackiej, czytelniczej oraz muzycznej. Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa zostały wręczone podczas Inauguracji Roku Kulturalnego. Spotkanie odbyło się w piątek, 18 listopada w Muzeum Regionalnym.

 

-  To ogromny zaszczyt móc uhonorować Państwa za osiągnięcia artystyczne, kulturalne, za propagowanie idei patriotyzmu, tradycji historycznych. Dziękuję za Wasze wspaniałe pomysły, realizowane inicjatywy, udział w uroczystościach patriotycznych oraz imprezach kulturalnych. Dziękuję także za wielkie wsparcie, jakiego udzielacie miastu przy organizacji wszelkich imprez - zawsze możemy na Was liczyć. Szanowni Państwo, Wasza działalność to budowanie tożsamości i tradycji Bełchatowa. Dla mnie jesteście duszą i sercem tego miasta. Z serca pięknie dziękuję - tak prezydent Mariola Czechowska gratulowała tegorocznym laureatom.

  

Nagrodę za organizację wydarzeń kulturalnych oraz opiekę nad zespołami plastycznymi działającymi przy Miejskim Centrum Kultury otrzymała Małgorzata Kucharska. Z kolei Jacek Olejnik wyróżniony została za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury filmowej oraz edukacji medialnej, uczestnictwo w opracowaniu projektów marketingowych, działań promocyjnych, reklamowych i informacyjnych dotyczących działalności kina Kultura przy MCK. Prezydent Mariola Czechowska wyróżniła również opiekuna Grupy Teatralnej BAT Katarzynę Pawłowską za jej pracę przy organizacji wydarzeń kulturalnych oraz popularyzację teatru. -  Kocham teatr, kocham młodzież, i myślę, że z wzajemnością. Dlatego cieszy mnie ta nagroda bardzo i motywuje do dalszej aktywności i pracy. Myślę, że widzowie, bełchatowianie, będą mogli nas obserwować w wielu różnych projektach - tak o wyróżnieniu przez prezydenta Bełchatowa mówiła Katarzyna Pawłowska.


Wśród laureatów znalazł się także Arkadiusz Kruk, który otrzymał gratyfikację za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej. Wyróżnienie za pracę na rzecz kultury, podnoszenia jej jakości oraz za działania promujące bibliotekę i czytelnictwo powędrowało natomiast do Aleksandry Pytel – Gaj. W tym roku nagrodzona została również Katarzyna Ławniczak, która w sposób szczególny angażuje się w promocję biblioteki i jej wizerunku, upowszechnianie czytelnictwa oraz tworzenie bibliografii regionalnej. Nagrodę za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej prezydent Bełchatowa przyznała zaś Arkadiuszowi Załęcznemu.

 

O tym, jak ważne dla budowania lokalnej tożsamości jest upowszechnianie i popularyzacja historii miasta i regionu, świadczy fakt przyznania nagród prezydenckich Cezaremu Bukowcowi oraz Józefowi Wodzińskiemu. - Nagroda Prezydenta Miasta Bełchatowa to ogromne wyróżnienie. To także olbrzymia motywacja oraz zachęta do dalszej pracy nad kolejnymi projektami i celami, jakie sobie stale wyznaczam - podkreślał nagrodzony Cezary Bukowiec.


W tym roku prezydent zdecydowała o wyróżnieniu 40-osobowego chóru UTW Pasjonata pod batutą Elżbiety Wesołowskiej. Nagroda specjalna, która przyznana została za całokształt działalności artystycznej, przeznaczona zostanie na zakup pianina i strojów. Doceniona została również działalność Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie oraz wkład druhen i druhów w popularyzację historii i kultury naszego miasta. - Naszą misją jest przede wszystkim wychowanie młodego człowieka. Mamy w Hufcu prawie 450 osób, które w zastępach, drużynach i szczepach prowadzą wszechstronną działalność - od festiwali i gier w terenie, aż po wyjazdy zagraniczne. Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna. Staramy się być mocną częścią tkanki Bełchatowa i to wyróżnienie pokazuje, że miasto docenia te nasze starania oraz że ci młodzi ludzie, którzy wykonują wspaniale swoją pracę, są dobrze widoczni w przestrzeni miejskiej - mówił po odebraniu nagrody hm. Dobromir Gierańczyk, Komendant Hufca Reduta.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Inauguracja Roku Kulturalnego 2022/2023

 

Ostatnim punktem uroczystego wręczenia nagród był występ nagrodzonego chóru UTW Pasjonata. Wszystkim laureatom tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

AP

 

Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury przyznawane są od 1998 rokuNagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury przyznawane są od 1998 roku

 

Chór UTW Pasjonata otrzymał w tym roku Nagrodę SpecjalnąChór UTW Pasjonata otrzymał w tym roku Nagrodę Specjalną

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl