Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jedna z prac Marcina WeronaW swoich "Portretach" Marcin Weron pokazuje różne oblicza piękna; fot./ marcinweron.pl

 

Zapraszamy na wernisaż dwóch fotograficznych wystaw, który zbiega się z przypadającym w tym roku 15-leciem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Z tej okazji w Galerii „Na Piętrze” zaprezentowane zostaną prace Zbigniewa Ptaszka oraz Marcina Werona. To gratka dla wielbicieli pięknych, ale nie do końca oczywistych zdjęć. Wystawy zostaną otwarte w piątek, 10 czerwca, o godz. 18:00.


W czerwcu 2007 roku grupa miłośników fotografii postanowiła powołać do życia Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Od tej chwili mija właśnie 15 lat wypełnionych setkami projektów, warsztatów, plenerów i wystaw, na których fotograficy prezentują efekty swojej pracy. Przed nami kolejna.


Tym razem w Galerii „Na Piętrze” będzie można podziwiać zdjęcia dwóch wyjątkowych artystów. Pierwszy z nich – Zbigniew Ptaszek – jest członkiem BTF-u, ale nie tylko. Działa także w Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupie Twórczej „AF13", wykłada w Bełchatowskiej Szkole Fotografii, a dodatkowo organizuje plenery tematyczne oraz wystawy indywidualne i zbiorowe. Jest wielkim pasjonatem fotografii B&W (czarno-białej) i miłośnikiem przyrody. I to właśnie przyroda jest głównym bohaterem ekspozycji „Pachnąca miłość”. Zdjęcia, jakie zostaną na niej zaprezentowane, to zbiór kadrów ukazujących piękno i urok, wymowną ciszę miłości i wyraz szczęścia kwiatów. Jak czytamy na facebookowym profilu BTF-u, „to jedynie namiastka bogactwa kolorów, kształtów, tekstur zapachów tego królestwa. Fotografie te, są również próbą zaproszenia oglądających do obserwacji, która w okamgnieniu ma szansę przeobrazić się w fascynację”.


Druga wystawa, na wernisaż której zapraszamy, pokaże „Portrety” Marcina Werona. Ten pochodzący z Poznania fotograf traktuje swoje zdjęcia jako „surówkę" - półfabrykat do tworzenia „fotograficznych obrazów", przy wykorzystaniu różnych ciekawych przedmiotów, obróbki komputerowej i swojej wyobraźni. – W efekcie gotowe prace często odbiegają od zdjęcia wyjściowego, a sam nazywa je „swoimi maszkaronami”. Uważam, że jego twórczość możemy porównać do dzieł jednego z największych polskich malarzy XX wieku, Zdzisława Beksińskiego. Obaj udowadniają, że piękno może być brzydkie. Marcin Weron poszukuje piękna w tej brzydocie – mówi prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego Andrzej Juchniewicz. – Tutaj nic nie jest oczywiste. Każde zdjęcie pozostawia pole do własnej interpretacji, przemyśleń i odbioru – dodaje prezes Juchniewicz.


Wernisaż „Pachnącej miłości” Zbigniewa Ptaszka oraz „Portretów” Marcina Werona odbędzie się w najbliższy piątek, 10 czerwca, w Galerii „Na Piętrze” (MCK PGE Giganty Mocy). Początek o godz. 18:00.

 

AP

 

Plakat dot. wystawy "Portrety" Marcina Werona Plakat dot. "Pachnącej miłości" Zbigniewa Ptaszka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl