Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na konkursowe prace Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna czeka do 15 listopada Na konkursowe prace Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna czeka do 15 listopada

 

Dobra wiadomość dla dzieci i uczniów, którzy lubią literackie wyzwania. Bełchatowska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ogłosiła właśnie dwa konkursy. Pierwszy to „Bajka dla siostrzyczki i braciszka”, a drugi „Książka na medal”.

 

 

Bełchatowska biblioteka od lat corocznie ogłasza literackie konkursy. „Bajka dla siostrzyczki i braciszka” odbędzie się już po raz jedenasty. Tradycyjnie, zadaniem konkursowym jest napisanie bajki lub opowiadania. Do pracy można też dołączyć ilustracje. Udział w tym konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu, dokładnie dzieci z klas IV-VI.

 

Natomiast „Książki na medal” to propozycja zarówno dla dzieci z podstawówek (z klas VII-VIII), jak i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. I tu trzeba się wykazać „lekkim piórem”, aby napisać recenzję dowolnej książki spoza kanonu szkolnych lektur. Mogą być one wzbogacone ilustracjami, z czego uczestnicy konkursu chętnie korzystają. 

 

W obydwu przypadkach prace nie mogą przekraczać 2 stron maszynopisu o formacie A4. Prace można zgłaszać do 15 listopada, trzeba je dostarczyć do siedziby głównej MiPBP. Co ważne każda z nich powinna być przekazana w trzech egzemplarzach i opatrzona godłem.

 

Dodatkowych szczegółów udzielają pracownicy Działu Promocji Biblioteki i Czytelnictwa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej pod numerami tel. 44 632 25 81. Regulaminy natomiast można znaleźć na stronie www.biblioteka.belchatow.pl (w zakładce: o nas/regulaminy konkursowe).

 

ADA

 

Plakat dotyczący ogłoszonych przez bibliotekę konkursów literackich Plakat dotyczący ogłoszonych przez bibliotekę konkursów literackich

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl