Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkursowa praca z jednej z poprzednich edycji Konkursowa praca z jednej z poprzednich edycji "Między rajem a węglem", fot. arch. MiPBP

 

Opisz jedną z bełchatowskich placówek kultury i weź udział w konkursie ogłoszonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć prace plastyczne, placówka proponuje drugi konkurs – „Książka – obiekt artystyczny”.

 

 

Promocja czytelnictwa, rozwijanie artystycznych pasji i zdolności, a także poszerzenie wiedzy o historii Bełchatowa – to główne cele konkursów, które corocznie organizuje bełchatowska biblioteka. Pierwszy z nich „Między rajem a węglem” ogłoszony został właśnie po raz 28. Tym razem jego tematem jest: „Placówki kultury w Bełchatowie - kronika”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie opisu wybranej przez siebie instytucji kultury, która znajduje się na terenie Bełchatowa. Warto taki opis wzbogacić fotografiami, ilustracjami bądź szkicami wykonanymi dowolną techniką plastyczną. Nie ma limitu, co do liczby znaków. Prace nie mogą być plagiatem, nie powinny być także wcześniej publikowane czy nagradzane. Jedna osoba może przesłać jedno zgłoszenie, które powinno być opatrzone godłem np. pseudonimem (nie znakiem graficznym). Konkurs „Między rajem a węglem” skierowany jest do uczniów bełchatowskich podstawówek, a dokładnie dzieci z klas IV-VIII. Na prace bełchatowska biblioteka czeka do 20 kwietnia br.

 

„Książka – obiekt artystyczny” to drugi z konkursów. I w tym przypadku zgłoszenia można przesyłać do 20 kwietnia. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z całego terenu powiatu bełchatowskiego. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach – uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu dowolną techniką książki, jako obiektu artystycznego. Poprzednie edycje pokazały, że młodzież ma niezwykle oryginalne i piękne pomysły.

 

Regulaminy obydwu konkursów m.in. z informacjami w jaki sposób można dostarczać prace konkursowe, jak je podpisać i jakie warunki muszą spełniać, można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej - www.biblioteka.belchatow.pl, a także poniżej w załącznikach.

 

Ogłoszenie zwycięzców zazwyczaj odbywa się w maju podczas specjalnego spotkania w siedzibie głównej biblioteki.

 

ADA

 

Plakat promujący konkurs

 

Plakt promujący konkurs

 

Regulamin konkursu - Książka obiekt artystyczny

Regulamin konkursu - Między Rajem a Węglem

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl