Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W całym kraju placówki kultury mają mieć zawieszoną działalność do 29 listopadaW całym kraju placówki kultury mają mieć zawieszoną działalność do 29 listopada

 

Zgodnie z rządowymi wytycznymi placówki kulturalne zawiesiły swoją działalność. Co za tym idzie do 29 listopada bełchatowskie muzeum, Giganty Mocy, kino Kultura, a także wszystkie filie biblioteki oraz Miejskiego Centrum Kultury będą nieczynne dla zwiedzających.  

 

Bełchatowianie, którzy mają wypożyczone książki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej i właśnie nadchodzi termin ich zwrotu nie muszą się martwić. Wystarczy napisać maila lub zadzwonić i zmienić datę ich oddania. Numery telefonów do każdej z filii oraz siedziby głównej dostępne są na stronie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – wystarczy kliknąć TUTAJ. Przypominamy, że uczniowie, a także dorośli mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do serwisu www.wolnelektury.pl. To darmowa biblioteka internetowa z książkami i audiobookami, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony, komputery przenośne). W serwisie znajdziemy zarówno lektury szkolne jak i klasykę literatury polskiej i zagranicznej.

 

Do 29 listopada nie obejrzymy także wystawy w Muzeum Regionalnym, a także w Miejskim Centrum Kultury. MCK informuje również o zawieszeniu wszystkich zajęć, spotkań klubów, imprez oraz spektakli i koncertów. Nie będzie można także zwiedzać PGE Gigantów Mocy i oglądać seansów w kinie Kultura.

 

Zamknięcie miejskich placówek kultury dla zwiedzających nie oznacza przerwy w pracy tych jednostek. Najbliższe tygodnie pracownicy MCK-u, muzeum, Gigantów Mocy czy biblioteki będą wykorzystywać na pracę bieżącą m.in. porządkowanie woluminów czy archiwalnych zbiorów.

 

ADA

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl