Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Nagroda Prezydenta to coroczne wyróżnienie dla działających na rzecz kultury oraz jej upowszechnianiaNagroda Prezydenta to coroczne wyróżnienie dla działających na rzecz kultury oraz jej upowszechniania

 

Do lokalnych artystów i działaczy trafiły Nagrody Prezydenta. Otrzymało je siedem osób, które działają na rzecz bełchatowskiej kultury, upowszechniania czytelnictwa, sztuki i fotografii.

  

Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury przyznawane są co roku. W ten sposób miasto wyróżnia i dziękuje artystom, pracownikom miejskich placówek kulturalnych, animatorom i działaczom za ich pracę. Mowa tu o upowszechnianiu czytelnictwa, popularyzacji kultury, historii miasta i regionu czy organizacji różnorodnych wydarzeń.


Dotychczas, wyróżnienia wręczane były przy okazji inauguracji roku kulturalnego. Tym razem, przez wzgląd na epidemię koronawirusa, miasto zrezygnowało z organizacji uroczystej gali. Nagrody, w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej, poszczególnym laureatom przekazali dyrektorzy miejskich placówek kulturalnych.  


- Pandemia sprawiła, że ostatnie miesiące były dla kultury trudne. Wraz z zamknięciem drzwi dla publiczności placówki musiały znaleźć nowe sposoby dotarcia do odbiorców. W efekcie powstała bogata oferta wydarzeń, ale też warsztatów i zajęć online. Za co serdecznie dziękuję – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Wszystkim pracownikom bełchatowskich placówek kultury, a także działaczom, artystom i animatorom dziękuję również za całoroczną, ciężka pracę. Życzę Państwu zdrowia, wielu sukcesów, inwencji twórczej oraz pasji, bo kultura zawsze jest ważna i potrzebna – dodaje prezydent Czechowska.


Wśród nagrodzonych znalazło się siedem osób. Za działania na rzecz promocji działalności biblioteki, propagowanie czytelnictwa i tworzenie bibliografii regionalnej wyróżnienie otrzymała Dorota Małecka. Katarzyna Leśniak doceniona została za wkład w tworzenie wydarzeń kulturalnych, podobnie Mariola Biniek, która dodatkowo od lat pracuje nad popularyzacją teatru. Nagrodę otrzymał również bełchatowski artysta – Przemysław Obarski. Doceniona została jego działalność promująca sztuki wizualne. Z kolei za krzewienie historii oraz kultury miasta i regionu gratyfikację przyznano Krystynie Członce. Wyróżnienie, za całokształt pracy, otrzymało także dwóch bełchatowskich fotografów Piotr Kurzydlak oraz Andrzej Juchniewicz.

 


Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

AP/ADA

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl