Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W wakacje Giganty Mocy czynne są od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-16:00W wakacje Giganty Mocy czynne są od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-16:00                                                                       fot. archiwalne

 

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić bełchatowskie Giganty Mocy. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem muzealna ekspozycja znów jest czynna. Na zwiedzających czeka większość z interaktywnych eksponatów i nowe, bezpieczne zasady zwiedzania.

 

 

Od 10 lipca do końca sierpnia interaktywną wystawę w PGE Gigantach Mocy zwiedzać można od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00. Ostatnie wejście zaplanowane jest na godz. 15:00. Bilet najlepiej kupić online, ale można też zrobić to bezpośrednio w kasie, gdzie zapłacimy kartą. Jednorazowo na wystawie przebywać może nie więcej niż 45 osób, a dla zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzanie odbywa się w maksymalnie 5-osobowych grupach. Wejścia rozłożone są w czasie – zwiedzający wchodzą co 10 minut.

 

Są też inne zasady, które służyć mają zwiększeniu bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników. Przede wszystkim pamiętać trzeba o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji dłoni przed wzięciem każdego eksponatu, a także korzystaniu z własnych słuchawek. To ważne, ponieważ żeby dowiedzieć się czegoś więcej o ekspozycji, skorzystać trzeba z audioprzewodnika, na czas epidemii wejścia z przewodnikiem zostały bowiem zawieszone. Ci, którzy zapomną lub nie mają własnych słuchawek, nie muszą się jednak martwić, będą mogli taki sprzęt wypożyczyć na miejscu.  

 

Zarówno w trakcie oczekiwania na wejście, jak i podczas zwiedzania należy zachowywać odpowiedni dystans. Urządzenia używane przez zwiedzających są regularnie czyszczone i odkażane. Dla gości przygotowane są także środki do dezynfekcji dłoni.

 

- Bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości jest dla nas najważniejsze. Przygotowując się do otwarcia, zastosowaliśmy się do wszystkich zaleceń GIS-u oraz sanepidu. Wprowadziliśmy kilka nowych zasad zwiedzania Ekspozycji PGE Giganty Mocy związanych z reżimem sanitarnym. Wszystkich odwiedzających prosimy o ich przestrzeganie, to dla naszego wspólnego dobra – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Nowe zasady zwiedzania w bełchatowskich Gigantach Mocy znajdują się TUTAJ i w załączniku. Przypominają o nich także wskazówki zamieszczone na terenie muzeum.

 

KZB

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020