joombig banner rotation images

Menu

 

Filmy konkursowe nadsyłać można do końca wrześniaFilmy z autorską prognozą pogody nadsyłać można do końca września


Przedłużamy termin nadsyłania filmów w miejskim konkursie „Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody”.  Na zgłoszenia czekamy do 30 września. W zabawie udział mogą wziąć dzieci i młodzież nie tylko z Bełchatowa, ale także z regionu, a nawet całego kraju.

 

 

Konkurs „Pogodowe Kre:Acje, czyli twoja prognoza pogody” ma zasięg ogólnopolski. Skierowany jest do dzieci w wieku do 15 lat. Zadanie polega na nakręceniu maksymalnie 3-minutowego filmiku w formacie MP4 z autorską prognozą pogody. W trakcie realizacji nagrania należy wykorzystać samodzielnie przygotowaną konturową mapę Polski z graficznymi oznaczeniami pogodowymi, takimi, jak: temperatura, słońce, deszcz, zachmurzenie, wiatr czy burze. Z filmiku powinno wynikać, jak pogoda kształtować się będzie w ciągu całej doby.

 

Prace należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Co ważne, termin konkursu został wydłużony do 30 września. Finał „Pogodowych Kre:Acji…” zaplanowano na jesień. Jury oceniać będzie oryginalność, kreatywne podejście do tematu, walory dydaktyczne oraz sposób prezentacji prognozy pogody. Zwycięzców poznamy najpóźniej do końca października. Każdy, kto pochwali się nagraniem, w którym wciela się w rolę pogodynki lub pogodynka, otrzyma drobny upominek, a trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej (do 6. roku życia, 7-10 lat, 11-15 lat) będą nagrodzone i zaprezentowane na oficjalnych miejskich kanałach.

 

Pełny regulamin oraz kartę zgłoszeniową pobrać można z załączników poniżej. Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Promocji i Turystyki bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 63 lub 44 733 51 62.

 

Przypomnijmy, że konkurs jest pokłosiem tegorocznej edycji miejskiego Dnia Dziecka i Festiwalu Re:Aktor Online. Tematem przewodnim imprezy, która z racji na epidemię koronawirusa odbywała się na miejskim profilu facebookowym, był najróżniejsze zjawiska atmosferyczne. Gry, zabawy, eksperymenty, spotkania z ekspertami – to wszystko już było. Teraz czas na dziecięcą inwencję twórczą.


KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020