joombig banner rotation images

Menu

 

Bełchatowski zespół Syjon działa od 2018 rokuOrganizatorem "Koncertu Chwały" online jest m.in. bełchatowski zespół Syjon

 

Muzyka, śpiew i modlitwa, a wszystko w internetowym wydaniu – to zapowiedź kolejnego koncertu bełchatowskiego zespołu Syjon. Na wspólne przeżywanie święta Bożego Ciała podczas „Koncertu Chwały” organizatorzy zapraszają już w czwartek, 11 czerwca, od godz. 20:00. Patronat honorowy nad koncertem objęła m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

  

Obecnie z powodu epidemii koronawirusa wiele wydarzeń kulturalnych przenosi się do sieci. Tak też będzie w przypadku najbliższego koncertu zespołu Syjon. Organizatorzy – Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon oraz parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie – chcą w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

 

Wszystko po to, by wspólnie rozpowszechniać wartości chrześcijańskie zakorzenione w polskiej tradycji i dziedzictwie narodowym. „Koncert Chwały” ma też kreować nowe wartości kultury muzycznej, ale przede wszystkim podnosić na duchu i dawać ludziom nadzieję w tym niełatwym dla nas czasie pandemii. A jak podkreślają organizatorzy, święto Bożego Ciała jest doskonałą ku temu okazją. W repertuarze znajdują się tradycyjne pieśni religijne. Wśród wykonawców usłyszymy nie tylko członków Syjonu, ale również zaproszonych gości.

 

Transmisję koncertu wprost ze sceny bełchatowskich Gigantów Mocy będzie można zobaczyć na żywo na profilach facebookowych zespół muzyczny "Syjon"  oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie. Początek o godz. 20:00.

  

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Bełchatowski zespół Syjon od momentu powstania, a było to w sierpniu 2018 roku, skupia się na upowszechnianiu kultury polskiej i wartości chrześcijańskich. Gości na wielu festiwalach piosenki religijnej czy patriotycznej. Dewizą muzyków i całego stowarzyszenia są słowa św. Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020