joombig banner rotation images

Menu

 

Konkurs "Rajski Dzieńn Kobiet" nawiązuje m.in. do Festiwalu Sztuki Jabłka i rzeźby Ewy - balansującej nad na pl. NarutowiczaKonkurs "Rajski Dzieńn Kobiet" ma związek m.in. z Festiwalem Sztuki Jabłka i rzeźbą Ewy - balansującą nad pl. Narutowicza

 

Do 29 maja wydłużony został termin nadsyłania prac w miejskim konkursie dedykowanym kobietom. Udział w nim może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i wymyśli sentencję zawierającą przynajmniej jedno z pięciu słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko i Bełchatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 


Akcja #zostańwdomu trwa. Ten czas można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest twórcze działanie i udział w miejskim konkursie „Rajski Dzień Kobiet”. Termin nadsyłania swoich prac został wydłużony o ponad miesiąc. Chętni mogą się zgłaszać do 29 maja. Do wspólnej zabawy magistrat zaprasza osoby pełnoletnie, które chciałyby zmierzyć się ze sztuką aforyzmów oraz miejskimi symbolami.


Na czym polega zadanie konkursowe? Nic trudnego – wystarczy wymyślić sentencję w formie życzeń dla wszystkich pań. Co ważne, w autorskim projekcie, nie dłuższym niż 250 znaków, powinno znaleźć się chociaż jedno słowo związane z historią i tradycją miasta. Mowa tu o: raju, Ewie, sztuce, jabłku i Bełchatowie.


To ważny element nadsyłanych aforyzmów czy złotych myśli. Słowa te odsyłają nas bowiem do herbu, rajskiej jabłoni, pierwszych ludzi, czyli do regionalnej historii, a także kultury. Do wybranych projektów literackich wykonana zostanie artystyczna ilustracja. Tak przygotowane materiały będą następnie promować nasze miasto oraz jesienny Festiwal Sztuki Jabłka.


- Jakby nie było jabłko wpisane jest od stuleci w historię naszego miasta przez herb. Chodzi oczywiście o rajską jabłoń, która znajduje się w herbie Bełchatowa. Dlatego też chcemy nawiązać do jednego z najpiękniejszych dni w roku, czyli Dnia Kobiet, do Ewy witającej mieszkańców na placu Narutowicza codziennie, a trafiła tu właśnie podczas jednej z edycji Festiwalu Sztuki Jabłka” – mówił wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, zachęcając mieszkańców do twórczej aktywności.

 

Organizatorzy stawiają przede wszystkim na kreatywność i pomysłowość. Dla uczestników zabawy przygotowano drobne upominki, a dla autorów trzech najlepszych projektów - nagrody pieniężne: od 100 do 300 złotych. Wyniki konkursu poznamy najpóźniej w połowie lipca.

 

Jak się zgłosić do konkursu?


W związku z epidemią koronawirusa zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Formularz konkursowy należy pobrać z załącznika poniżej, wypełnić, własnoręcznie podpisać, zeskanować i w takiej formie odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W załącznikach znajdują się również regulamin oraz informacja o zmianie konkursowych terminów.

 

KZB

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020