joombig banner rotation images

Menu

 Koncert Jacka Wójcickiego to ciekawa propozycja na Dzień KobietKoncert Jacka Wójcickiego to ciekawa propozycja na Dzień Kobiet

 

 

Najbliższy weekend w MCK PGE Gigantach Mocy upłynie pod znakiem dobrej i różnorodnej muzyki. W niedzielę, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, zaśpiewa Jacek Wójcicki, a dzień wcześniej na tej samej scenie zagrają i zatańczą artyści ludowi.

 


O właściwą atmosferę w dniu święta wszystkich kobiet zatroszczy się nie kto inny jak sam Jacek Wójcicki, powszechnie znany i ceniony aktor oraz muzyk. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy towarzyszyć mu będą Michał Braszak, Michał Chytrzyński oraz Grzegorz Stasiuk. „Ballada o trzech trubadurach”, „Dumka Jontka”, „A my nie chcemy”, „Modlitwa o wschodzie słońca” czy „Naprawdę nie dzieje się nic” to tylko niektóre z piosenek Jacka Wójcickiego.


Jak czytamy na stronie Miejskiego Centrum Kultury: „Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jest on tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym, co komiczne, i w tym, co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.


Trzeba przyznać, że łączenie klasyki z innymi gatunkami i stylami muzycznymi artysta opanowane ma do perfekcji. Charakterystyczna barwa głosu, tenorowe brzmienie i niepowtarzalna osobowość sceniczna Wójcickiego to gwarancja udanego wieczoru. Wszystko zacznie się punktualnie o godz. 18.00. Bilety w cenie 60 i 50 zł do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy lub on-line.


Z kolei dla amatorów muzyki i kultury ludowej nie lada gratką będzie sobotni koncert. Już 7 marca sceną bełchatowską sceną artystyczną zawładną trzy folklorystyczne formacje: dobrze znana nam Rajka, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka oraz Bałdrzychowianie. „Koncert na Ludową Nutę” zapowiada się bardzo ciekawie. Eksplozja folkloru, muzyki, tańców narodowych i regionalnych oraz niepowtarzalnej energii to najkrótsza zapowiedź tego, co dziać się będzie w sobotni wieczór w sali teatralno-widowiskowej w Gigantach Mocy.

Fot.  http://www.jacekwojcicki.eu/dla-organizatorow/


KZB

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020