Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

W miejskiej bibliotece dziala już kącik do wspólnego czytaniaMiejska biblioteka zaprasza na "Przerwę na wspólne czytanie"


Wygodne pufy, a tuż obok regały z najciekawszymi książkami dla dzieci i młodzieży, cisza, spokój, a do tego niezwykle przyjazna atmosfera – tak w skrócie przedstawia się nowy biblioteczny kącik dla najmłodszych i ich rodziców. A wszystko to dzięki czytelnikom, którzy oddając głosy w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”, sprawili, że bełchatowska biblioteka znalazła się w gronie laureatów internetowego plebiscytu.

 

 

Każdy młody czytelnik, który ma ochotę na odrobinę wytchnienia w towarzystwie dobrej literatury, powinien skierować swe kroki w kierunku wypożyczalni dla najmłodszych w budynku głównym miejskiej biblioteki. Młodzież może ten czas spędzić z przyjaciółmi, a nieco młodsi – z rodzicami czy dziadkami. Idea jest taka sama niezależnie od wieku dziecka – warto zrobić sobie „przerwę na wspólne czytanie”, bo czytanie to kochanie.

 

Tak właśnie brzmiało hasło konkursu, do którego przystąpiła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie. Dzięki głosom czytelników bełchatowska placówka znalazła się w gronie 250 najlepiej ocenionych bibliotek w całej Polski. To, na co z niecierpliwością czekali amatorzy literatury, szczególnie tej dziecięcej i młodzieżowej, właśnie zostało zrealizowane. Z kącika można już korzystać.

 

Wśród nowości na bibliotecznych półkach pojawiły się m.in. powieści przygodowe, przyrodnicze, bajki terapeutyczne, legendy, a nawet opowieści przybliżające najmłodszym czasy PRL-u. Co więc można wspólnie przeczytać?Dlaczego jesteśmy podobni do naszych rodziców, po co nam pępek, czy to prawda, że na starość człowiek się kurczy – odpowiedzi na te i wiele innych pytań wspólnie poszukują Klara i jej dziadek – bohaterowie książki Nikoli Kucharskiej „Jak to działa? Ciało człowieka”. Znajdziemy także coś dla ducha. „Gucio się wstydzi” Aurelie Chien Chow Cine to opowieść o małym jednorożcu z tęczową grzywą, która zmienia kolor w zależności od tego, co w danej chwili odczuwa. Tym razem pomaga dzieciom radzić sobie ze wstydem i nieśmiałością. Wspieranie najmłodszych w ich rozwoju emocjonalnym to coś, co główny bohater lubi robić najbardziej. Ponadto w kąciku do wspólnego czytania są zarówno pozycje przyrodnicze, w tym „Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt”, jak i tradycyjne polskie legendy – „Bajki Mariackie”.

 

Nie brakuje także powieści przygodowych. „Czerwone krzesło” z serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki to historia gromadki dzieci, które znalazły czarodziejskie krzesło spełniające wszystkie życzenia, nie tylko te dobre, te złe również. Dodajmy, że książki Maleszki i filmy na ich podstawie podbiją serca czytelników i widzów na całym świecie.

 

To tylko niektóre z książek, o które wzbogaciła się miejska biblioteka. Wszystkie nowości są nie tylko ciekawe, ale dodatkowo też pięknie ilustrowane, co sprawia, że chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, które już samodzielnie czytają, jak i te zdecydowanie młodsze. - Wybieraliśmy takie książki, o które najmłodsi i ich rodzice dopytywali. Wszystkie pozycje znajdowały się na liście utworów rekomendowanych przez organizatorów i uczestników plebiscytu. Staraliśmy się, by każdy czytelnik mógł znaleźć w kąciku coś dla siebie – mówi Magdalena Forusińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

 

KZB

 

Na bibliotecznych półkach pojawiło się kilka ciekawych i wyczekiwanych nowości na rynku czytelniczymNa bibliotecznych półkach pojawiło się kilka ciekawych i wyczekiwanych nowości wydawniczych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl