Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na feryjne zajęcia zapraszają MCK, biblioteka i muzeum Na feryjne zajęcia zapraszają MCK, biblioteka i muzeum

 

Przed nami drugi tydzień zimowych ferii. Spędzasz je w mieście i nie masz planów? Sprawdź, jakie atrakcje czekają w miejskich placówkach. Dziać będzie się sporo.

 

Do końca ferii w Gigantach Mocy można oglądać wystawę żywych stawonogów. Zobaczyć można kilkadziesiąt pająków i skorpionów. Ekspozycja dostępna jest codziennie w godz. 10.00-18.00. Od poniedziałku do piątku w kinie Kultura czekać będą feryjne seanse, wśród propozycji m.in. Dumbo, Kraina Lodu 2, Mój Przyjaciel Ufik. MCK Grocholice zaprasza do swojej pracowni, gdzie 20 stycznia odbędą się kolejne warsztaty ceramiczne. Amatorzy muzyki mogą skorzystać z zimowej otwartej sesji nagraniowej (20-22 stycznia), a plastycy z zajęć artystycznych – pejzaże zimowe na świecach (21-22 stycznia). W czwartek i piątek – 23 i 24 stycznia ponownie będzie można poznać tajniki ceramiki – tym razem w pracowni MCK PGE Giganty Mocy. Więcej o feryjnych zajęciach przeczytasz na stronie www.mckbelchatow.pl.

 

Sporo będzie się dziać także w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. W siedzibie głównej od 21 do 23 stycznia zaplanowane są zajęcia edukacyjno-plastyczne „Bądź eko z biblioteką! Budowa pojazdów”, a w filii nr 4 (os. Okrzei) „W bieli, czerni i kolorze, czyli wielkie zimowe malowanie”. Warsztaty przygotowała również filia nr 2  (os. Dolnośląskie – Gwarek), gdzie maluchy będą mieć okazję, aby własnoręcznie wykonać karnawałowe maski, korony i czapeczki. Szczegółowy opis zajęć można znaleźć na www.biblioteka.belchatow.pl.

 

Feryjną ofertę przygotowało również Muzeum Regionalne. Przez cały tydzień do wyboru będą „Jaskiniowa sztuka” oraz „Stworki-kręciołki i inne potworki”. Podczas pierwszych z proponowanych zajęć uczestnicy przeniosą się do epoki kamienia, poznają galerie sztuki, jakie powstały w jaskiniach, a później sami wykonają malowidła naskalne. Najmłodsi, którzy wezmą udział w drugich zajęciach, z drucików kreatywnych i masy solnej będą tworzyć nowe gatunki owadów i gadów. Jak zapisać się na zajęcia – można osobiście lub telefonicznie (44 633 11 33), więcej szczegółów na www.muzeum.belchatow.pl.

 

Ferie w mieście jak zawsze zakończy dyskoteka na łyżwach. Tradycyjnie, taneczną zabawę na miejskim lodowisku (os. Dolnośląskie), wspólnie zorganizują miasto i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Oprócz dobrej zabawy i tanecznych szaleństw wśród uczestników - dzieci i młodzieży szkolnej – rozlosowane będą nagrody. Dyskoteka zaplanowana jest na sobotę, 25 stycznia. Rozpocznie się o godz. 16:30 i potrwa ponad 2 godziny. W tym czasie wstęp na lodowisko jest bezpłatny – warto więc skorzystać. Więcej na www.mcs.belchatow.pl.

 

ADA

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl