joombig banner rotation images

Menu

 

W "Gigantach Mocy" ogladać można zdjęcia uczestników tegorocznych warsztatów fotograficznych EnergiaW "Gigantach Mocy" ogladać można zdjęcia uczestników tegorocznych warsztatów fotograficznych „Energia"

 

IX Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne Energia już za nami. Efekty pracy ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec, Portugalii i Polski podziwiać można w galerii „Na piętrze” w PGE Gigantach Mocy MCK Bełchatów. Wystawa otwarta będzie do końca lipca.


Już po raz dziewiąty w Bełchatowie spotkali się fotograficy z Polski i Europy. W ramach Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych „Energia”, które honorowym patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, ponad czterdziestu artystów doskonaliło swoje umiejętności i poznawało piękno naszego miasta i regionu.


Program warsztatów dla fotografów, którzy przyjęli zaproszenie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, był jak co roku niezwykle bogaty. Uczestnicy wybrali się m.in. do Zduńskiej Woli, by pracować w Skansenie Lokomotyw i na cmentarzu żydowskim, oraz do Łodzi, gdzie szlifowali będą umiejętności street photo, czyli fotografii ulicznej. Nie zabrakło także elementów subkultur i historii na piotrkowskich uliczkach i nauki robienia zdjęć dymu na terenie starej elektrowni.


To jednak nie wszystko. Artyści odkryli także magię portretu podczas sesji z modelkami w studiu fotograficznym BTF-u, wieczorami zaś próbowali swoich sił w uchwyceniu aparatem światła i wody.


Teraz nadszedł czas na podsumowanie ich wspólnej pracy. Autorami prac prezentowanych w galerii "Na piętrze" w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów są: Mariusz Wlazły, Petr Vlasák (Czechy), Romualdas Vaitkus (Litwa), Kuba Kloda-Kaminski (Niemcy), Eduardo Barrento (Portugalia), Zbigniew Ptaszek, Krzysztof Ciszewski, Aneta Konik (AF13). Wystawę można oglądać do 31 lipca.

 

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020