joombig banner rotation images

Menu

 

Wystawy w MCK i w bibliotece głównej bedą czynne do końca kwietnia

 

Uczniowie bełchatowskich szkół potrafią tworzyć z dużą wrażliwością artystyczną. Będziemy mogli się o tym przekonać, zwiedzając dwie wystawy, które w kwietniu zagoszczą w Miejskim Centrum Kultury i w bibliotece głównej.

 

 

Przestrzenie wystawiennicze wypełnią się kolorem i wiosennymi motywami. W Galerii MCK zobaczymy mozaikę i grafikę autorstwa gimnazjalistów z SP 13 w Bełchatowie. Jak podkreśla Beata Bartosiak, opiekun wystawy, prace wykonali niezwykle uzdolnieni uczniowie. Za pomocą mozaiki z drobnotłuczonej płytki ceramicznej chcieli pokazać świat ptaków. Pozostałe gatunki zwierząt znalazły się na grafikach wykonanych metodą linorytu. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17:00, a dzieła młodych artystów oglądać można do 30 kwietnia.

 

Uczniowie innej bełchatowskiej szkoły - II LO im. Jana Kochanowskiego zapraszają na przygodę z impresjonizmem. Zainspirowani tym charakterystycznym kierunkiem w sztuce z przełomu XIX i XX w. stworzyli własne impresjonistyczne wariacje. Odważnie nakładając farby, namalowali barwne pejzaże, które będzie można podziwiać od 1 kwietnia w holu biblioteki głównej przy ul. Kościuszki 9. Wystawa będzie czynna do końca miesiąca. Opiekunem artystycznym młodzieży jest Magdalena Pałucha.

APO

 

grafika i mozaika plakat rgb 

 

Kopia Wystawa kwiecień

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020