joombig banner rotation images

Menu

 

W marcu odbędzie się szósta już edycja amatorskiego "Rockowania".W marcu odbędzie się szósta już edycja amatorskiego "Rockowania".


Tworzysz, grasz w amatorskim zespole muzycznym i chciałbyś zaprezentować się szerszej publiczności? Teraz jest najlepszy moment. Do 5 marca można zgłaszać chęć udziału w „VI Festiwalu Muzycznym Rockowanie”. Bełchatowskie eliminacje odbędą się 29 marca w tutejszym Miejskim Centrum Kultury.

 

 

Już po raz kolejny Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wspólnie z Łódzkim Domem Kultury organizuje niezwykły festiwal muzyczny. O miano najlepszego amatorskiego zespołu rockowego walczyć będą formacje w całym kraju. Bełchatowskie eliminacje odbędą się 29 marca w MCK.


Aby wziąć udział w konkursie na szczeblu regionalnym należy do 5 marca przesłać swoje zgłoszenie albo drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., albo tradycyjną: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź, z dopiskiem „Rockowanie”.


Pełne zgłoszenie powinno zawierać:
• kartę zgłoszeniową, dostępną na stronie www.mckbelchatow.pl/ lub w załączniku poniżej,
• rider techniczny, czyli szczegółowy opis tego, czego podczas występu zespół będzie potrzebował,
• nagrania dwóch utworów w formie mp3 lub CD audio.


Podczas przesłuchań oraz w trakcie koncertu finałowego zespół musi zaprezentować własne kompozycje (ewentualnie może wykonać jeden cover). Oceną występów i kwalifikacją do kolejnego etapu zajmuje się profesjonalne jury z przedstawicielem Rady Artystycznej na czele. Dobór repertuaru, poziom artystyczny, technika oraz wizerunek sceniczny – na tym przede wszystkim skupiać się będzie komisja konkursowa. Do walki o laur najlepszego zespołu rockowego przystąpią też artyści amatorzy w Kutnie, Skierniewicach, Wieluniu, Radomsku i Łodzi.


Zwycięzcy etapu regionalnego przechodzą do ścisłego finału, który odbędzie się 12 kwietnia w Łodzi. Najlepszy zespół festiwalu otrzyma Nagrodę Dyrektora Łódzkiego Domu Kultury (2500 zł), a do tego ekspresową sesję nagraniową oraz promocję medialną w Radiu Łódź. Dla formacji, które zajmą drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody finansowe (odpowiednio: 1000 zł i 500 zł).


W ubiegłych latach to artystyczne przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jak podkreślają organizatorzy, „Rockowanie” jest nie tylko przepustką do muzycznej kariery i popularności na szczeblu ponadlokalnym, ale również szansą rozwoju, poszerzania artystycznych horyzontów i pogłębiania muzycznych kompetencji. Jest więc, o co walczyć.


Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdziecie poniżej.


KZB


Fot. MCK Bełchatów

 

RUSZA VI EDYCJA

 

 

Belchatow poprawione

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020