joombig banner rotation images

Menu

 

Zespół Raz Dwa Trzy zagra na Dzień KobietZespół Raz Dwa Trzy zagra w Bełchatowie na Dzień Kobiet

 

Przedwiośnie w mieście zapowiada się bardzo ciekawie. Na początku marca w bibliotece gościć będziemy Jacka Cygana, a kilka dni później w PGE Gigantach Mocy wystąpi zespół Raz Dwa Trzy. Co ich łączy? Miłość do muzyki, życia i podróżowania po zakamarkach ludzkiej duszy.

 

 

„Jaka róża, taki cierń”, „Czas nas uczy pogody”, „C'est la vie – Paryż z pocztówki”, „To nie ja byłam Ewą!”, „Wypijmy za błędy” czy „Dary losu” – to znane, lubiane i chętnie śpiewane piosenki, do których teksty napisał Jacek Cygan. Każdy, kto chciałby porozmawiać o życiu, piosence i poezji w miłej, kameralnej atmosferze z twórcą przebojów na miarę Eurowizji, ma teraz niepowtarzalną szansę. Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem odbędzie się 4 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie. Start o godzinie 18. Przedłużeniem rozmów z Jackiem Cyganem będzie niewątpliwie lektura jego dwóch książek „Życie jest piosenką” oraz „Przeznaczenie, traf, przypadek”. Obie pozycje będzie można nabyć zaraz po spotkaniu, oczywiście z autografem autora. Wstęp na ten autorski wieczór jest wolny, jednak pamiętać trzeba, że liczba miejsc ograniczona.

 

Jacek Cygan to jeden z najpopularniejszych polskich tekściarzy, poeta, prozaik i librecista. Po jego teksty sięgały i sięgają nadal największe gwiazdy polskiej estrady, m.in. Zdzisława Sośnicka, Edyta Gepert, Anna Jurksztowicz, Edyta Górniak, Andrzej Zaucha, Mietek Szcześniak, Ryszard Rynkowski, Piotr Fronczewski, Stanisław Sojka. W latach 2002–2005 był jurorem w programie telewizyjnym „Idol”. W 2013 roku odebrał Order Uśmiechu, przyznawany za działania dające dzieciom szczęście i radość.

 

Rozmowy z Jackiem Cyganem na temat życia i muzyki mogą być doskonałym wstępem do tego, co nastąpi cztery dni później. 8 marca w Miejskim Centrum Kultury PGE Gigantach Mocy wystąpi kultowy zespół Raz Dwa Trzy. Dzień Kobiet to doskonała okazja do tego, by wybrać się w muzyczną podróż po świecie „Ważnych piosenek”.

 

Początek imprezy o godzinie 19. Bilety w cenie 80 zł (Sektor I), 70 zł (Sektor II), 60 zł (Balkon) dostępne w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz poprzez Internetowy System Sprzedaży. Co ważne, wydarzenie zalicza się do akcji „Przybij piątkę na 5-lecie”. Kup bilet i podbij pieczątkę.

 

Co stanowi o wyjątkowości zespołu? Oryginalne brzmienie, autorskie, senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu, filozoficzno-poetyckie teksty, mocowanie się z wiarą i niewiarą, odwaga w zadawaniu trudnych pytań i odkrywaniu zakamarków ludzkiej duszy - to wszystko stanowi o wyjątkowości zespołu, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Kto z nas nie zna: „Czarnej Inez”, „Trudno nie wierzyć w nic” czy „W wielkim mieście”? Tych piosenek się słucha, te piosenki się przeżywa, a przede wszystkim nigdy się nie zapomina. Przygoda zespołu Raz Dwa Trzy z muzyką rozpoczęła się od Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1990 roku, krótko po tym był występ w Jarocinie. Od kilkudziesięciu już lat Adam Nowak, wokalista i instrumentalista zespołu, udowadnia, że kunsztownie skonstruowane opowieści z głębokim przesłaniem są sposobem na dobry i nieprzerwany kontakt z publicznością. Jego muzyka porusza, a teksty pozostają na długo w pamięci.

 

KZB

 

 

CYGAN PLAKAT

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020