joombig banner rotation images

Menu

 

modelarnia poprawny maly2

 

Miniatury pojazdów naziemnych, maszyn latających i pływających, misternie budowane oraz nagradzane na modelarskich mistrzostwach w kraju i Europie – to wszystko zobaczymy między 5 a 24 lutego na wystawie prac bełchatowskiej Pracowni Modelarskiej.

 

 

Od 5 lutego Galeria Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie zamieni się w miejsce postoju dla różnorodnych modeli samochodów, samolotów, okrętów i statków w wersji mini. Wystawa, na którą zaprasza działająca przy MCK-u Pracownia Modelarstwa, składa się z prac uczestników warsztatów.

 

Co ważne, nie będą to zwykłe modele, lecz w dużej mierze te oceniane i nagradzane podczas rozmaitych modelarskich konkursów i wystaw. Wśród najważniejszych trofeów bełchatowian są nagrody zdobyte na Mistrzostwach Świata Modeli Pływających, mistrzostwach Polski oraz Europy.

 

Na zajęcia w Pracowni Modelarstwa przychodzą zarówno dzieci, jak i dorośli. Warsztaty to niepowtarzalna okazja do tego, aby stworzyć własny latający model samolotu lub pływający po wodzie statek. Można też konstruować tradycyjne maszyny papierowe. Na każdym spotkaniu dobrą radą i pomocą służy doświadczony instruktor modelarstwa Janusz Stasiak. Jak podkreślają uczestnicy warsztatów, modelarstwo to coś więcej niż hobby, to sposób na życie.

 

Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego.

KZB

 

modelarstwo

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020