joombig banner rotation images

Menu

 

festiwal koled 5004

 

13 stycznia, podczas koncertu finałowego, poznaliśmy laureatów XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nagrodzeni zaprezentowali się w kościele na Binkowie, a emocji i gromkich braw nie zabrakło.

 

 

Organizatorami tego wydarzenia nierozłącznie związanego z duchem świąt są parafia p. w. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 13 oraz Miejskie Centrum Kultury, natomiast honorowym patronatem objęła prezydent Mariola Czechowska.

 

Jak podkreślają organizatorzy, Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznych trzydniowych przesłuchaniach udział wzięło łącznie blisko 380 osób. Od 7 do 9 grudnia przed jury zaprezentowali się zarówno soliści, jak i duety, zespoły i chóry w sześciu kategoriach wiekowych – przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII, klasy gimnazjalne oraz klasy ponadgimnazjalne.

 

Przed koncertem wręczono podziękowania dla państwa Beaty i Henryka Stobieckich, wieloletnich organizatorów festiwalu, którzy w tym roku pożegnali się ze społeczną działalnością.

 

Laureaci festiwalu wyśpiewali przed licznie zgromadzoną publicznością najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Odebrali również dyplomy i upominki. Pełna lista zwycięzców i wyróżnionych znajduje się w załączniku poniżej, a obszerną fotorelację można obejrzeć na oficjalnym profilu facebookowym Miasto Bełchatów.

 

festiwal koled 4945

 

festiwal koled 4910

 

festiwal koled 5150

APO

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019