joombig banner rotation images

Menu

konkurs foto 3258

 

Eugeniusz Janus, Katarzyna Fijałkowska-Kurek, Cyryla Urbaniak, Dariusz Stępień oraz Marta Nurczyńska - oto nazwiska laureatów konkursu „Bełchatów w świątecznym kadrze”. Jak podkreślają organizatorzy, wybór nie był łatwy. Oceniano przede wszystkim artystyczną wizję świątecznego miasta, kreatywność i pomysłowość.

 

 


Przedświąteczny czas to doskonała okazja do tego, by skupić się na tym, co dla nas ważne, by intensywniej niż na co dzień zwrócić uwagę na drugiego człowieka, zdarzenie czy szczegół. W taką właśnie okołoświąteczną atmosferę wpisują się prace, które wpłynęły na miejski konkurs fotograficzny „Bełchatów w świątecznym kadrze”. Do udziału w nim zaprosiła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Trzeba przyznać, że inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W krótkim czasie wpłynęło 17 prac. W piątek, 21 grudnia, laureaci konkursu spotkali się z Łukaszem Politańskim, wiceprezydentem Bełchatowa, który ogłosił wyniki i wręczył nagrody finansowe (I miejsce – 400 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 250 zł) oraz upominki. Przyznano też dwa wyróżnienia i nagrody rzeczowe.


– Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich zdjęć. Z każdej pracy bije szczerość i dobra energia. Bełchatów nieustannie się zmienia, a Państwo pokazujecie to za sprawą swoich fotografii, i to mnie bardzo cieszy – powiedział wiceprezydent Politański.


Miejska przestrzeń w bożonarodzeniowym anturażu, a do tego zaangażowanie, pomysł, kreatywność, estetyka na wysokim poziomie – tak najkrócej podsumować by można wszystkie zdjęcia, szczególnie zaś te wygrane. Bełchatów w świątecznym kadrze prezentuje się naprawdę interesująco. Jak podkreślają uczestnicy konkursu, udział w nim to przedsięwzięcie rodzinne, wielopokoleniowe. Pomysł, motywacja leżały najczęściej po stronie najmłodszych, wykonanie przypadło dorosłym. - To była wspólna, rodzinna wyprawa fotograficzna w miasto – wspomina jedna z laureatek.


Świąteczny konkurs skierowany był do wszystkich, których pasjonuje z jednej strony odkrywanie miejsc niezwykłych, może dobrze już znanych, może dopiero co dojrzanych, z drugiej – uchwycenie ich wyjątkowości w fotograficznym kadrze. Tym razem chodziło o takie miejsca, które przyciągną uwagę i mieszkańca, i przybysza, pokażą Bełchatów jako miasto atrakcyjne turystyczne, zachęcą do odwidzenia naszych stron – także w okresie zimowym. Bohaterem zdjęcia miał być człowiek ciekawy świata, podróżnik lub gość z zachwytem patrzący na konkretną miejską przestrzeń lub wybraną atrakcję turystyczną w niecodziennej, bo bożonarodzeniowej scenerii. Nic nie stało na przeszkodzie, by był nim też mieszkaniec miasta, szukający inspiracji w klimacie świątecznym. W budowaniu odpowiedniego nastroju pomocne okazały się świąteczne motywy czy rekwizyty. Wszystko zależało jednak od pomysłowości i kreatywności fotografa.


KZB

 

1.Świąteczna gorączka w Bełchatowie

Miejsce I - Świąteczna gorączka w Bełczatowie - fot. Eugeniusz Janus

 

2.Anioł turysta zwiedza bełchatów zamknięty w bombce 1

Miejsce II - Anioł-turysta zwiedza Bełchatów zamknięty w bombce - fot. Katarzyna Fijałkowska-Kurek

 

3. BEŁCHATÓW DAJ SIĘ SKUSIĆ Cyryla Urbaniak

 Miejsce III - Bełchatów - daj się skusić - fot. Cyryla Urbaniak

 

wyróżnienie Dariusz Stępień

Wyróżnienie - Bełchatów w świątecznym kadrze - fot. Dariusz Stępień

 

Marta Nurczyńska2

Wyróżnienie - Święta z Ewą - fot. Marta Nurczyńska

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020