joombig banner rotation images

Menu

 

Koncert kolę w MCK


Spotkanie ze św. Mikołajem, ubieranie choinki, ale przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek – to wszystko, czeka na tych, którzy w sobotnie popołudnie, 15 grudnia, przyjdą do MCK PGE Gigantów Mocy. „Międzypokoleniowe kolędowanie” to propozycja dla całych rodzin.

 

 


Przed nami kolejna już edycja „Międzypokoleniowego kolędowania z MCK”. Miejska przestrzeń, klimatyczne uliczki, sunące przez miasto tramwaje i spieszący się ludzie – w takiej scenerii 15 grudnia, od godz. 17, odbywać się będzie koncert najpiękniejszych kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Na uczestników koncertu czeka moc atrakcji. Dzieci będą mogły nie tylko spotkać się ze św. Mikołajem i aniołami, ale również wspólnie przystroić choinkę. Atmosfera będzie prawdziwie świąteczna, a to m.in. za sprawą unoszącego się aromatu pierników, cynamonu i goździków.

 


O muzyczną oprawę zadbają wspólnie: chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, grupa dziecięca „Cantabile”, Chór Gospel oraz działający w MCK zespół jazzowy. Artyści wykonają najbardziej znane i lubiane polskie kolędy oraz pastorałki. Nie zabraknie też świątecznych utworów autorstwa Piotra Kudyby, nieżyjącego już nauczyciela, przyjaciela młodzieży, przez lata związanego z Miejskim Centrum Kultury.

 


Jak podkreślają organizatorzy, kolędowanie to jeden z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów. Śpiewanie przepełnionych miłością, radością oraz zadumą kolęd zbliża ludzi, buduje bożonarodzeniową atmosferę i wzmaga apetyt przy świątecznym stole. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na rodzinne kolędowanie z MCK przybyły tłumy bełchatowian i – co ważne – nikt nie wyszedł rozczarowany. Tegoroczny koncert zapowiada się równie interesująco.


Darmowe wejściówki są do odebrania w kasie MCK PGE Giganty Mocy.

KZB

 

koledowanie nowe

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020