joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowscy artyści zagrają dla Tomka

 

Bo we wspólnym działaniu jest siła i moc – takie hasło przyświeca kilkudziesięciu lokalnym artystom, którzy już 21 grudnia zagrają dla chorującego na nowotwór Tomka. Na charytatywny koncert kolęd i pastorałek przyjść może każdy.

 

 

 

Na trzy dni przed wigilią Bożego Narodzenia, tj. 21 grudnia, w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się „Świąteczny koncert kolęd i pastorałek dla Tomka". Start o godz. 18. Podczas spotkania zbierane będą fundusze na długotrwałe, zagraniczne leczenie Tomasza Gapsy, bełchatowianina, który od miesięcy zmaga się z glejakiem.

 

 

Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało wielu bełchatowskich artystów. Będą występy indywidualne, zaprezentują się też lokalne zespoły i chóry. Na scenie zobaczymy m.in. Oliwię Kopiec - finalistkę programu The Voice of Kids, Pawła Bauera, Annę Zimną, Sandrę i Oliwię Kruk, Michalinę i Arkadiusza Załęcznych, Weronikę Kępę, Izabelę Kluf, Aleksandrę Mielczarek, Elżbietę Wesołowską, Tadeusza Łapę, Zofię Ludew.

 

 

Publiczność będzie mogła też posłuchać lokalnych chórów: Jedynki, Talenciaki, Kameralny Bagatela, Cantabile, Bełchatowski Chór Gospel (zrekonstruowany dla potrzeby chwili), a także zespołu instrumentów strunowych Sounding Strings. W koncercie weźmie też udział chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Pasjonata, dla którego będzie to z pewnością wyjątkowy występ. Jedną z słuchaczek UTW i chórzystek Pasjonaty jest bowiem pani Helena, matka Tomasza. Świąteczne kolędowanie dla Tomka poprowadzi Krzysztof Zygma.

 

 

Jak piszą organizatorzy, czasami życie płata figle i zamiast dobrej informacji przynosi negatywną diagnozę. Tak było w przypadku Tomasza, u którego lekarze zdiagnozowali glejaka. Podstępny nowotwór wywrócił życie Tomka do góry nogami, ale pojawiła się nadzieja. To długotrwałe i kosztowne leczenie poza granicami kraju, dzięki któremu Tomek będzie mógł podjąć nierówną walkę z chorobą.

Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej ludzi wzięło udział w koncercie. Pomóc może każdy. Wszystkie środki zebrane podczas koncertu (aukcja, zbiórka do puszek) zostaną przeznaczone na leczenie Tomasza.

KZB

 

Bez nazwy 1

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020