joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie co roku organizowanych jest ponad 400 wydarzeń

 

Bełchatów to miasto o wielu obliczach – rodzinnym, kulturalnym sportowym, historycznym i prawdziwie obywatelskim. To tu, w energetycznej stolicy Polski, co roku placówki kulturalne organizują kilkaset wydarzeń, a uczestników (zawodników i kibiców) kilkudziesięciu wydarzeń sportowych możemy liczyć w tysiącach. Do tego siłownie, place zabaw i wciąż powstające miejsca rekreacji powodują, że w Bełchatowie każdy znajdzie coś dla siebie.


Już najmłodsi mieszkańcy wiedzą, że w Bełchatowie wiele się dzieje. - Tu nie można się nudzić, ponieważ jest dużo miejsc, w których można się rozwijać – mówi Gosia, a Bartek dodaje: – jest dużo atrakcji, festiwali i festynów. Co roku, miejskie instytucje kultury (Miejskie Centrum Kultury, Muzeum Regionalne oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna) organizują ponad 400 różnych przedsięwzięć, m.in. koncertów, wystaw, warsztatów i spotkań. Z tych propozycji każdego roku korzysta ponad 130 tys. osób – zarówno dzieci, jak i młodzieży.

Od lat mieszkańcy naszego miasta bawią się na Dniach Bełchatowa, które mają przede wszystkim promować lokalnych artystów, ale nie brakuje także wielkich gwiazd. Do Bełchatowa zawitali chociażby „Andrzej „Piasek” Piaseczny, Ewa Farna, Happysad, Zbigniew Wodecki czy Pectus. Jednym z ważniejszych wydarzeń w miejskim kalendarzu jest z pewnością Festiwal Sztuki Jabłka, podczas którego sztuka praktycznie wychodzi na ulice Bełchatowa. Sztuka rozumiana wielotorowo – bełchatowianie mają okazję poznać chociażby malarstwo, ceramikę, fotografię, literaturę czy muzykę. W ramach FSJ gościliśmy artystów z różnych dziedzin i gatunków muzycznych – od popowego i melancholijnego Kwiatu Jabłoni, przez mistrza jazzowych organów Hammonda – Kajetana Galasa, po wielkie gwiazdy – Krzysztofa Zalewskiego i Korteza.

Do tego dochodzi sport, który przyciąga coraz większą liczbę mieszkańców. W Bełchatowie organizowane są zawody z różnych dziedzin sportu (siatkówka, piłka nożna, tenis ziemny, kolarstwo czy bieganie), a ich ranga sięga także międzynarodowej (mamy m.in. siatkarską Ligę Mistrzów czy  Triathlon Energy). W roku 2018, podczas Mundialu w Rosji, miasto dla wiernych kibiców piłki nożnej zorganizowało Strefę Kibica.

Aktywność fizyczna to nie tylko sporty wyczynowe. Amatorzy mogą korzystać z ogólnie dostępnych siłowni zewnętrznych,a fani nieco bardziej ekstremalnych doświadczeń – pojeździć na skateparku czy pumptracku. - Bełchatów to miasto tętniące życiem. Uczymy się tu i pracujemy, bawimy i odpoczywamy. Do spacerów zachęcą nowe szlaki turystyczne, do odpoczynku zaś parki, tężnia solankowa i Jabłoniowy Sad – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

AP


Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019