Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najmłodsi bełchatowianie będą świętować. Najpierw 1 czerwca, na miejskim Dniu Dziecka w parku przy Rezydencji Dwór Polski, a dwa dni później - 3 czerwca na Festiwalu Re:aktor, który tradycyjnie odbędzie się na placu Narutowicza.


Plac Narutowicza zamieni się w krainę „Gwiezdnych wojen”, będzie można spotkać rycerzy Jedi i szturmowców Imperium. Wszystko 3 czerwca na Festiwalu Re:Aktor, gdzie królować będzie LEGO® Star WarsTM. Strefa z megaklockami pojawi się też 1 czerwca na miejskim Dniu Dziecka, który w tym roku odbędzie się w parku przy Rezydencji Dwór Polski.

 

Festiwal kolorów, czyli wzajemne obsypywanie się kolorowymi proszkami holi, będzie jedną z atrakcji miejskiego Dnia Dziecka. Wszystkich, którzy chcą poczuć klimat znanej i lubianej zabawy nie może zabraknąć 1 czerwca w parku przy Rezydencji Dwór Polski (ul. Czapliniecka 144) w godz. 16-21.


- Wszystkie maluchy, a także ich rodziny zapraszam do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo atrakcji jest sporo – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Zabawa podzielona zostanie na trzy strefy. Pierwsza to megaklocki i miejsce dla tych, co lubią tradycyjne LEGO®, a co z nich zbudować podpowie animator oraz wielka maskotka. Ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, mini figlopark i hokej to atrakcje w części miejskiej. Miasto przygotowało też wiele konkursów, w których nagrodami będą m.in. proszki holi. Na tych, co zgłodnieją - w trzeciej ze stref – będzie czekać specjalne dziecięce menu przygotowane przez Dwór Polski. Na Dzień Dziecka można się wybrać darmową emzetką – w pobliże dworku jeździ linia 10 i 3, zaś 6 i 9 w okolice szpitala. Przewidziano też dodatkowy kurs spod magistratu.

 

Strefa LEGO® na Dniu Dziecka to przedsmak szóstej edycji Festiwalu Re:Aktor. 3 czerwca plac Narutowicza zamieni się w krainę Gwiezdnych Wojen, a królować będzie LEGO® Star WarsTM. Zabawa w fantastycznym świecie sagi Georga Lucasa rozpocznie się o 11:30 i potrwa do 20.


– Budowanie z klocków znakomicie rozwija dziecięcą wyobraźnię, a także percepcję i zdolności manualne. Dlatego tym razem stawiamy właśnie na zabawę z klockami LEGO® – mówi wiceprezydent Łukasz Politański. – Pamiętamy, że maluchy w zależności od wieku mają inne potrzeby, dlatego przewidzieliśmy zabawy zarówno dla najmłodszych, jaki nieco starszych – dodaje wiceprezydent.

 

W strefie głównej ze stanowiskami z klockami LEGO® Star WarsTM będzie można zbudować statki kosmiczne i  zrobić zdjęcie, na najmłodszych natomiast będzie czekać basen z klockami LEGO DUPLO®, gdzie dodatkową atrakcją jest możliwość sfotografowania się na motorku wykonanym z klocków LEGO®.

 

Podczas Festwialu  Re:Aktor będzie można także wziąć udział w szkoleniu z mistrzem Jedi, spotkać Lorda Vadera i szturmowców Imperium.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl