joombig banner rotation images

Menu

mzk www

 W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów wszystkie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji są każdego dnia poddawane dezynfekcji. Dodatkowo w emzetkach wprowadzone tzw. strefy wydzielone, które chronić mają przede wszystkim kierowców. Na czas przerwy w zajęciach szkolnych, czyli do 25 marca, zawieszone zostało kursowanie linii nr 7, a także dwóch kursów linii nr 5.

 

By zminimalizować zagrożenie zakażenia koronawirusem, bełchatowskie emzetki każdego dnia są czyszczone i dezynfekowane. Codziennie każdy autobus jest myty i dodatkowo odkażany specjalnym środkiem antybakteryjnym, ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni najbardziej narażonych na kontakt. Chodzi głównie o poręcze, uchwyty, siedzenia oraz przyciski do otwierania drzwi. Wszystkie te działania mają chronić pasażerów przez koronawirusem, który wykazuje wysoką wrażliwość na środki dezynfekcyjne.

 

W każdym autobusie bełchatowskiej komunikacji miejskiej wprowadzone zostały tzw. strefy wydzielone. Przednie drzwi są zamknięte, kierowcę od pasażerów oddziela dodatkowo taśma umieszczona za pierwszymi rzędami siedzeń. Kolejnym działaniem mającym poprawić bezpieczeństwo pasażerów jest dodatkowe wietrzenie emzetek po każdorazowym dojeździe do krańcówki- Robimy to wszystko w trosce o naszych pasażerów. Uważamy, że w tej sytuacji najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego też w naszych autobusach umieściliśmy również plakaty z informacjami, jak chronić się przez zakażeniem – mówi Jacenty Łasek. kierownik ds. eksploatacji w MZK Bełchatów.

 

Na czas przerwy w zajęciach szkolnych, czyli do 25 marca, Miejski Zakład Komunikacji zawiesza kursowanie linii nr 7 a także dwóch kursów linii nr 5:

  • z ulicy Przemysłowej o godz. 16.06
  • z ulicy Czyżewskiego o godz. 16.50

 

AP

 

Tzw. strefy wydzielone zabezpieczają zdrowie kierowców MZKTzw. strefy wydzielone zabezpieczają zdrowie kierowców MZK

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020