joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska wprowadza szereg ulg dla przedsiębiorców zmagających się z ekonomicznymi skutkami koronawirusaSytuacja związana z epidemią koronawirusa odbija się szczególnie na małych i średnich firmach. Prezydent Mariola Czechowska jest w stałym kontakcie z bełchatowskimi przedsiębiorcami. Z myślą właśnie o nich przygotowała specjalny miejski program wsparcia zawierający szereg ulg, m.in. umorzenia podatków i opłat należnych na rzecz miasta.

Podczas epidemii koronawirusa oszuści próbują wyłudzić m.in. nasze dane i pieniądze

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują epidemię koronawirusa. Przestępcy chcą wyłudzić pieniądze, podszywają się pod służby sanitarne, sprzedają fałszywe maski i środki ochrony osobistej w cenie nawet kilkadziesiąt razy przekraczającej normalną. To tylko niektóre z przykładów przestępczej działalności. O każdej próbie oszustwa należy jak najszybciej poinformować policję. Specjalny formularz do ich zgłaszania stworzyło także Ministerstwo Cyfryzacji.

Czy koronawirus może przenosić się przez żywność? Jak właściwie i bezpiecznie robić zakupy? Czy za sprawunki można płacić gotówką? Takie pytania zadajemy sobie w ostatnim czasie dość często. Podczas epidemii koronawirusa trzeba wiedzieć - dla dobra własnego i innych – jak właściwie postępować w codziennych sytuacjach, także w sklepie.

Bełchatowskie biblioteka, muzeum, MCK, a także Giganty Mocy i Kino Kultura, czyli wszystkie miejskie placówki kultury, będą zamknięte do odwołania. Podobnie jak inne tego typu jednostki w całym kraju. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po ogłoszeniu przez rząd stanu epidemii, przedłużyło bowiem zawieszenie ich działalności. Rząd wprowadził także kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem - m.in. zakaz wychodzenia z domu.

Na rządowej stronie biznes.dov.pl przedsiębiorcy znajdą wszelkie informacje dotyczące prowadzenia firmyEpidemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia powodują całkowitą zmianę dotychczasowego funkcjonowania państwa. Także w sferze gospodarczej i ekonomicznej. By zapewnić firmom zachowanie płynności finansowej oraz bezpieczeństwo pracowników rząd przygotował tzw. Tarczę Antykryzysową. Pakiet musi jeszcze przegłosować sejm i podpisać prezydent. Oznacza to, że najprawdopodobniej rozwiązania zaczną obowiązywać w kwietniu. Na stronie biznes.gov.pl przedsiębiorcy mogą znaleźć informacje nie tylko o rządowym programie, ale także zalecenia dla poszczególnych branż oraz odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Osobom wracającym z zagranicy i podlegającym kwarantannie przysługuje świadczenie chorobowe

Osoby powracające z zagranicy objęte są 14 dniową kwarantanną. Za ten okres mogą ubiegać się o świadczenie chorobowe. W tym celu u płatnika zasiłku muszą złożyć specjalny wniosek.

Sprawdź, jak teraz załatwić sprawę w urzędzie

 Od 16 marca 2020 r. Urząd Miasta Bełchatowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi mieszkańców. 

Bezpłatna aplikacja "Kwarantanna domowa" to duże ułatwienie dla osób pozostających w kwarantannie, ale także dla służb

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji "Kwarantanna domowa". Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia ją od poniedziałku 23 marca.

Miasto podejmuje wiele decyzji, które mają chronić mieszkańców Bełchatowa przed koronawirusemZmiana organizacji pracy magistratu, miejskich spółek oraz placówkek kultury i sportu, zamknięte szkoły i przedszkola - to tylko część miejskich działań podejmowanych w związku z rozprzestrzenianiem się w kraju koronawirusa. O wszystkim, co robi miasto, by chronić zdrowie bełchatowian, informuje prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Z telefonicznego wsparcia psychologicznego można skorzystać do 13 kwietnia

 W związku z epidemią koronawirusa Fundacja Vis Salutis oferuje bezpłatną, fachową telefoniczną pomoc psychologiczną. Mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy w sytuacji zagrożenia COVID-19 potrzebują wsparcia. Wystarczy zadzwonić. Psychoterapeuci dyżurują codziennie w godz. 10.00 -18.00.

koronawirus szkoła www

 Rząd ogłosił stan epidemii w kraju. Zdecydował również o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek i szkół wyższych do  Świąt Wielkanocnych. Oznacza to, że bełchatowscy uczniowie i przedszkolaki – podobnie jak ich koledzy w całym kraju – pozostaną jeszcze w domach przez trzy najbliższe tygodnie.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020