Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów przez dwa dni był stolicą futnetu. Wszystko za sprawą VIII Mistrzostw Polski w siatkonodze rozegranych właśnie w naszym mieście.

 

Czterdzieści rozegranych meczy, osiemnaście najlepszych drużyn z kraju oraz wiele sportowych emocji i atrakcji dla kibiców – tak w skrócie można opisać Mistrzostwa Polski w siatkonodze Bełchatów 2014. Z roku na rok ta dyscyplina rozwija się i zyskuje coraz większą popularność. Organizatorami zawodów, które odbyły się w miejskim obiekcie – hali Energia w dniach 27 i 28 grudnia br. byli: Siatkonoga Polska oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe AS. Wsparcia przedsięwzięciu udzieliła również Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Po dwudniowej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Kłosiński i Marcin Skrydalewicz z BLOKERS A, którzy obronili tytuł mistrzowski z 2012 roku. Srebrne medale wywalczył zespół z naszego miasta: BRUNATNI Bełchatów w składzie Jacek Berensztajn i Łukasz Sapela. Trzecie miejsce i najniższy stopień podium przypadł w udziale ekipie BLOKERS Łódź B, w której grali Łukasz Fryczak i Kamil Bartos.

 

Wyniki z wszystkich rozegranych spotkań znajdują się w załączniku poniżej.

 

Tuż po spotkaniu finałowym odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Puchary, medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczyli: prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wiceprezydent Agnieszka Wysocka oraz przedstawiciele Siatkonoga Polska.

 

Podczas dwudniowych Mistrzostw Polski w siatkonodze w hali Energia nie zabrakło emocji i atrakcji przygotowanych specjalnie dla kibiców. Oprócz konkursów z nagrodami fani mogli spróbować swoich sił w siatkonodze i rozegrać pokazowy mecz. W niedzielę, tuż przed meczem finałowym, przed publicznością wystąpiła również gwiazda muzyki dance – DBomb, który do swojego występu dołączył także elementy siatkonogi. O dobre samopoczucie i humory widzów dbał również DJ Ucho – znany rezydent PGE Skry oraz Dj Igrzysk w Soczi.

 

VIII Mistrzostwa Polski były pierwszym turniejem siatkonogi tej rangi w naszym mieście. Bardzo możliwe, że zakończone rozgrywki nie były jednak ostatnim turniejem futnetu w Bełchatowie. Od kilku miesięcy przy Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS” działała liga futnetu. Jej kolejna edycja rusza od nowego roku.
 


autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl