Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Inauguracja Uniwersytetu Pierwszego wieku w BełchatowieStudia rozpoczęte! W sobotę, 8 października zainaugurowany został rok akademicki na Uniwersytecie Pierwszego Wieku. Uroczysta immatrykulacja odbyła się w PGE Gigantach Mocy.

 

Słuchaczami zostali bełchatowianie w wieku od 7 do 16 lat. Będą uczestniczyć w zajęciach poświęconych filologii polskiej i historii regionu oraz poznawać życiorysy wybitnych mieszkańców. Program Uniwersytetu Pierwszego Wieku obejmuje cykl zajęć o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Spotkania składać  będą z części teoretycznej - prezentacji multimedialnej lub gawędy oraz warsztatowej, w czasie której uczestnicy w praktyce utrwalą wiedzę zdobytą podczas prezentacji. Zajęcia prowadzone będą w pomieszczeniach Muzeum Regionalnego oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

 

Przypomnijmy projekt, będący inicjatywą Urzędu Miasta, realizowany przy zaangażowaniu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz we współpracy z Piotrkowskim Bractwem Akademickim został zapoczątkowany w minionym roku. - To inicjatywa, która została przejęta z dużym entuzjazmem zarówno przez bełchatowskich uczniów jak i ichrodziców. Dlatego, myśląc o rozwijaniu tego przedsięwzięcia zdecydowałam o poszerzeniu oferty edukacyjnej o kolejny kierunek.

 

Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w bieżącym roku akademickim będą mogli korzystać z zajęć na dwóch kierunkach studiów – historii i filologii polskiej – podkreśla prezydent Mariola Czechowska. Studentów, którzy swoją przygodę rozpoczęli na pierwszym roku studiów w tej chwili jest trzydziestu, drugie tyle będzie kontynuować naukę na drugim roku. (fotorelacja: https://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1254843261245850)

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl