Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 

UPW bal karnawalowy 1620

Aby tradycji stało się zadość, studenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku spotkali się na Międzysemestralnym Balu Karnawałowym w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury. Otrzymali legitymacje studenckie i drobne upominki, były też występy artystyczne, świętowanie Tłustego Czwartku, a przede wszystkim tańce w kolorowych przebraniach i duża dawka radości.

 

Mali żacy mają do wyboru dwa kierunki: filologię polską z dziennikarstwem oraz historię polski z archeologią, a studia trwają dwa lata. Na obu kierunkach i rocznikach uczy się w sumie 52 chętnych. 28 lutego zorganizowano Międzysemestralny Bal Karnawałowy, na który dzieci co roku przygotowują ciekawe stroje i przebrania.

 

 

 Młodzi studenci oraz zaproszeni goście spotkali się w Miejskim Centrum Kultury. Był wśród nich prof. Jacek Bonarek, dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, dr hab. Janusz Budziński, dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który wręczył dzieciom legitymacje studenckie.

- To był wspaniały bal łączący pokolenia. Wszyscy razem świetnie się bawili. Dowolność strojów jaką zaproponowaliśmy w tym roku, przerosła nasze oczekiwania. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, przeobrażając się nie tylko w postaci z bajek. Przed nimi kolejny semestr nauki, mamy nadzieję, że czekają na zajęcia z niecierpliwością – opowiada Ewa Trzmiel, koordynator kierunku filologia polska z dziennikarstwem.

 

Uroczystość uświetnił występ na jednej scenie grupy wokalnej CANTABILE oraz chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały znane utwory, m.in. „Tyle słońca w całym mieście”. Następnie słuchacze UTW pokazali swoje talenty aktorskie w bajce „Król Maciuś”, a po słodkim poczęstunku porwali wszystkich gości, i tych dużych, i tych małych, do wspólnej zabawy.

 

To już czwarty rok działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku utworzonego  z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej we współpracy z filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Program obejmuje zajęcia o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Przeróżne formy przekazywania wiedzy, ciekawe wycieczki, kładzenie nacisku na praktyczne zaangażowanie dzieci, a nade wszystko łączenie nauki z dobrą zabawą – to powoduje, że UPW każdego roku tętni życiem.

 

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracowników Muzeum Regionalnego oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Odbywają się w obu bełchatowskich placówkach.

 

APO

 

Dzieci otrzymały legitymacje studenckieDzieci otrzymały legitymacje studenckie

 

Wspólny występ chóru Cantabile i chróu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wspólny występ chóru Cantabile i chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Bal karnawałowy studentów Uniwersytetu Pierwszego WiekuBal karnawałowy studentów Uniwersytetu Pierwszego Wieku to już tradycja

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl