Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

PS 1 dostało 23 tys. zł na edukację ekologicznąPrzedszkole Samorządowe nr 1 to kolejna placówka, która zdobyła grant z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2017 / 2018”. Pieniądze z funduszu i środki z miejskiego budżetu, w sumie 23 tys. złotych, przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych, wycieczki i zajęcia terenowe oraz organizację konkursów przyrodniczych.


„Przedszkolak badaczem i odkrywcą – tajemnice w powietrzu, w wodzie i na ziemi” to program, który w bieżącym roku szkolnym realizowany jest w Przedszkolu Samorządowym nr 1 „Pod Topolą” w Bełchatowie. Jego główne cele to przede wszystkim rozwinięcie w najmłodszych aktywności poznawczej, kształtowanie postaw proekologicznych i poszerzenie wiedzy przyrodniczej.Przedszkolaki będą brały udział w zajęciach, warsztatach i konkursachPrzy realizacji projektu, pracownicy PS 1 korzystać będą z nowoczesnych metod pracy z dziećmi, które mają przede wszystkim ukształtować u nich postawę badawczą, nacechowaną odpowiedzialnością, wrażliwością i szacunkiem dla przyrody. Zaplanowano szereg zajęć edukacyjno-badawczych i plenerowych. Przedszkolaki będą uczestniczyć między innymi w warsztatach prowadzonych w PGE Gigantach Mocy, wybiorą się też na kilka wycieczek, podczas których zwiedzą łódzką palmiarnię czy elektrownię wiatrową na Górze Kamieńsk.

 

Przeprowadzonych zostanie także kilka konkursów plastycznych i fotograficznych skierowanych do dzieci i ich rodziców, tematyka: oczywiście przyrodnicza. Nie zabraknie także zabaw i eksperymentów, które będą okazją do poznania przez najmłodszych sposobu korzystania przez człowieka z zasobów przyrody i pokazania skutków niewłaściwego zachowania w środowisku naturalnym.

Na realizację projektu „Przedszkolak badaczem i odkrywcą – tajemnice w powietrzu, w wodzi i na ziemi” Przedszkole Samorządowe nr 1 pozyskało grant w WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 19 tys. złotych. Dodatkowo Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, na edukacyjną działalność w przedszkolu przekazała 4 tys. złotych. Otrzymane z obydwu źródeł środki finansowe pozwolą na zakup pomocy dydaktycznych ( 14 tys. zł), organizację wycieczek edukacyjnych i zajęć terenowych ( 5 tys. 400 zł) oraz na realizację tematycznych konkursów przyrodniczych ( 3 tys. 600 zł).

 

CZYTAJ: Zainwestuj w ekologię

PS 1 to kolejna bełchatowska placówka z grantem z WFOŚiGW w ŁodziPrzedszkole Samorządowe nr 1 to nie jedyna miejska placówka, która na realizację programów ekologicznych zdobyła pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Łodzi. PS 2 pozyskało 17 tys. złotych na ambitny projekt pn. „Wszystkim wesoło, gdy czyste powietrze wkoło – aktywna edukacja ekologiczna w Przedszkolu Samorządowym nr 2 Akademia Bolka i Lolka w Bełchatowie”, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

 


AP

fot./PS1

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl