joombig banner rotation images

Menu

Miasto Bełchatów uczestniczy w akcji społecznej pn: „Koperta Życia”, polegającej na umieszczeniu w plastikowej kopercie najważniejszych informacji dotyczących pacjenta, mówiących m.in. o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki czy kontaktach do najbliższych na specjalnie przygotowanych kartach informacyjnych, które przeznaczone są do przechowywania w miejscu znajdującym się w każdym domu – w lodówce.

 

Doświadczenia innych miast pokazują, że dzięki możliwości wykorzystania informacji zawartych w „Kopercie Życia”, ratownicy medyczni są w stanie w szybki sposób dotrzeć do danych, pozwalających na skuteczną pomoc osobie wymagającej nagłej interwencji medycznej. Co najważniejsze jednak, wykorzystanie tych danych pozwoliło także – w kilku przypadkach – uratować życie.

Koperta Życia przeznaczona jest w głównej mierze dla mieszkańców Bełchatowa w wieku 60 +, w szczególności dla osób chorych oraz samotnych.

 

„Kopertę Życia” można pobrać (za darmo) w:

- Urzędzie Miasta - Wydziale Spraw Społecznych (ul. Kościuszki 1, piętro III, pok. 411),

- Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie (ul. Dąbrowskiego 2),

- przychodniach (NZOZ Mega Med Sp. z o.o; NZOZ BCM Sp. z o.o; NZOZ Twoje Centrum Medyczne; NZOZ Puls Sp. J; NZOZ Medyk Sp. z o.o; NZOZ Zdrowie Sp. z o.o; NZOZ Eskulap Sp. z o.o; przychodnia przyszpitalna – Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie)

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020