Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

Miasto Bełchatów uczestniczy w akcji społecznej pn: „Koperta Życia”, polegającej na umieszczeniu w plastikowej kopercie najważniejszych informacji dotyczących pacjenta, mówiących m.in. o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki czy kontaktach do najbliższych na specjalnie przygotowanych kartach informacyjnych, które przeznaczone są do przechowywania w miejscu znajdującym się w każdym domu – w lodówce.

Doświadczenia innych miast pokazują, że dzięki możliwości wykorzystania informacji zawartych w „Kopercie Życia”, ratownicy medyczni są w stanie w szybki sposób dotrzeć do danych, pozwalających na skuteczną pomoc osobie wymagającej nagłej interwencji medycznej. Co najważniejsze jednak, wykorzystanie tych danych pozwoliło także – w kilku przypadkach – uratować życie.

Koperta Życia przeznaczona jest w głównej mierze dla mieszkańców Bełchatowa w wieku 60 +, w szczególności dla osób chorych oraz samotnych.

„Kopertę Życia” można pobrać (za darmo) w:

- Urzędzie Miasta - Wydziale Spraw Społecznych (ul. Kościuszki 1, piętro III, pok. 411),

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński