Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku w Bełchatowie odbywają się bezpłatne badania mammograficzne, realizowane w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi”, który finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Program bezpłatnych badań mammograficznych skierowany jest dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie miały wykonanej mammografii w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, rak piersi jest jednym z największych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Z obecnie żyjących, co 14. Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Biorąc pod uwagę wzrostowy wskaźnik zachorowalności, istnieje realne zagrożenie zwiększeniem się liczby Polek, które zachorują w najbliższej przyszłości na ten nowotwór. Najważniejszą roę w walce z tą chorobą odgrywa zatem profilaktyka, polegająca na regularnym wykonywaniu badań mammograficznych. Mamografia to rentegnowskie badanie piersi, któe pozwala na wykrycie wczesnych zmian, również takich, które nie są wyczuwalne podczas badania palpacyjnego. Umożliwia ona wykrycie 90- 95 % zmian nowotoworych w piersiach. Regularne wykonywanie tego badania zwiększa szansę na wykrycie raka w jego wczesnym etapie rozwoju. Rozpoczęcie lekczenia w tej fazie choroby, w bardzo wielu przypadkach stwarza możliwość całkowitego jej wyleczenia.

Dlatego nie czekaj i już dziś zapisz się i skorzystaj z bezpłatnej mammografii. W Bełchatowie Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowy przez Narodowy Fundusz Zdrowia realizowany jest Mega Med Sp. z o.o. przy ul. Czaplinieckiej  93/95.

Dodatkowo również w tym roku zawita na plac Narutowicza (przy scenie Gigantów Mocy), zgodnie z ustalonym terminarzem jego wizyt, jak niżej:

miejsce: plac Narutowicza, przy scenie Gigantów Mocy

10 stycznia 2022- poniedziałek (8-17),

7  lutego 2022 – poniedziałek (8-17),

7, 8, 28, 29  marca 2022– poniedziałek, wtorek (8-17),

4 kwietnia 2022 – poniedziałek (8-17),

2 maja 2022 – poniedziałek (8-17),

6 czerwca 2022 – poniedziałek (8-17),

Dodatkowa Informacja: Wydział Spraw Społecznych  Urzędu Miasta Bełchatowa tel. 44 733 52 09

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński