Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Karta Dużej Rodziny to szereg zniżek oferowanych w całym krajuOsoby, które wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny złożyły między 2014 a końcem 2017 roku, mogą teraz odebrać jej mobilną wersję bezpłatnie. Aby otrzymać elektroniczną KDR, jej tradycyjny wariant musi mieć zachowaną ważność.

 


Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, zarówno w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. Mowa tu o zniżkach np. na przejazdy kolejowe, niższych opłatach paszportowych czy możliwości tańszego korzystania z oferty instytucji kultury. Ale to nie wszystko – beneficjenci KDR mogą także w niższej cenie wykupić wypoczynek w ośrodkach rekreacyjnych czy po prostu taniej kupić ubrania, obuwie, kosmetyki, książki czy nawet zatankować samochód.

 


W całej Polsce jest już ponad 2 mln użytkowników KDR. W Bełchatowie z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 2390 osób, a liczba składanych wniosków cały czas rośnie. Tylko w styczniu 2019 roku wniosek złożyło 96 bełchatowian, podczas gdy w całym 2018 roku wpłynęły tylko 72 wnioski.

 


W 2019 roku weszły w życie istotne zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poszerzyło uprawnienia do zniżek o rodziców, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci – bez względu na ich wiek w momencie składania wniosku.

 

 

Gdzie złożyć wniosek?

 


Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem internetowej Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pll). Wszelkich informacji dotyczących składania wniosku udzielają pracownicy Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 59.

 


Ważne!

 


Wszystkie osoby, które wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny złożyły od 2014 do końca 2017 roku, mogą teraz ubiegać się o wydanie jej mobilnej wersji całkowicie za darmo. Czas na złożenie wniosku upłynie z końcem grudnia 2019 roku. Natomiast mieszkańcy, którzy w tym roku wnioskowali tylko o jedną z forma KDR (tradycyjna lub mobilna), za wydanie jej drugiej wersji muszą zapłacić 9 zł 21 gr.Do programu Karty Dużej Rodziny może dołączyć każda firma i instytucja, wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci jak i mali przedsiębiorcy. Liczba podmiotów gospodarczych oferujących zniżki dla beneficjentów systematycznie rośnie. Obecnie jest ich ok. 5 tys., a z rabatów korzystać można w 22 tys. lokalizacji. Wykaz wszystkich firm i instytucji, które oferują zniżki w ramach KDR znajduje się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl w zakładce: Karta Dużej Rodziny.

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020