Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Do programu Karty Dużej Rodziny wciąż dołączają się nowi beneficjenciDo 2 mln posiadaczy ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny w 2019 roku dołączy kolejna grupa beneficjentów, a będą to rodzice, którzy wychowują lub wychowali już troje dzieci. Ponadto stale powiększające się grono partnerów programu, a tym samym wzrost liczby proponowanych zniżek, rabatów i przywilejów to kolejne informacje, które ucieszą wszystkie rodziny 3+.

 

 

Trzeba przyznać, że już rok 2018 pod względem liczby firm i instytucji, które postanowiły włączyć się do programu Karty Dużej Rodziny, był rekordowy. Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obecnie w kraju mamy około 5 tys. partnerów, rozlokowanych w blisko 22 tys. punktach. Nawet do 3 tys. dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła, zniżki na produkty ubezpieczeniowe i usługi medyczne, mniejsze opłaty bankowe, tańsze bilety i dodatkowe usługi lotnicze – to tylko niektóre udogodnienia dla rodzin wielodzietnych zaproponowane w ubiegłym roku przez uczestniczące w programie KDR instytucje i firmy. Co nowego czeka beneficjentów KDR w 2019 roku?


Jedna z najważniejszych zmian dotyczy samych beneficjentów KDR. Od nowego roku o ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny wnioskować mogą rodzice, którzy kiedykolwiek wychowali troje dzieci, nawet jeśli przekroczył one próg dorosłości. Przypomnijmy, że dotychczas KDR przysługiwała tym rodzinom wielodzietnym, w których wychowywało się minimum troje niepełnoletnich dzieci lub dzieci w wieku do 25 lat, pod warunkiem, że nadal się uczyły lub studiowały.


Nowi partnerzy i nowe przywileje

Coraz częściej chęć przyznawania rodzinom 3+ zniżek i przywilejów zgłaszają nie tylko małe i duże firmy, różnorodne punkty usługowe oraz placówki kulturalne i sportowe, ale również banki, firmy lotnicze czy stacje benzynowe. Ważne jest też to, że podczas gdy jedni dołączają, inni - obecni w programie od jakiegoś czasu - swoje oferty poszerzają i uatrakcyjniają. Tak w większości robiły w tym roku placówki kultury i sportu, które organizowały u siebie zimowe ferie.


Niższe opłaty m.in. za prowadzenie konta, przelewy i wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, wyższe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, karty wielowalutowe – to tylko niektóre z propozycji przyłączających się do programu banków. Z kolei stacje benzynowe oferują teraz nie tylko zniżki na zakup paliwa, ale przyznają również rabaty na dostępne na stacji artykuły spożywcze. Zdarzają się też opusty na mycie samochodu.


Informacji o firmach i instytucjach honorujących Kartę Dużej Rodziny szukać możemy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl w zakładce: Karta Dużej Rodziny.


Jak zdobyć KDR?

By przyłączyć się do grona posiadaczy Karty Dużej Rodziny wystarczy w dowolnym momencie złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 (Zespół ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia, budynek B) lub drogą internetową - uproszczony wniosek dostępny jest na platformie empatia.mrpips.gov.pl.


Dodajmy, że od 2018 roku można już korzystać z karty elektronicznej. Szczegóły i wniosek o aplikację mobilną mKDR znajdziemy również na stronie www.empatia.mrpips.gov.pl. Tu najpierw wybieramy rodzaj wniosku oraz gminę. Następnie pojawiają się dwie opcje do wyboru: pełny tryb składania wniosku (gdy nie mamy jeszcze KDR) oraz tryb uproszczony (gdy mamy tradycyjną KDR, a chcemy uzyskać dostęp do wersji mobilnej).


KDR w Bełchatowie

Również w naszym mieście KDR cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba składanych wniosków: w 2018 roku do bełchatowskiego Urzędu Miasta wpłynęły 72 wnioski, natomiast w styczniu bieżącego roku mamy ich już 96. Dodajmy, że wśród uprawnionych do Karty Dużej Rodziny jest już prawie 2 tys. 400 bełchatowian.

KZB

 

W Bełchatowie uprawnionych do korzystania z KDR jest blisko 2 tys. 400 osób Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych przywilejów dla rodzin 3+, przyznawanych przez instytucje publiczne i prywatne firmy.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020