Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

1 stycznia 2015 roku weszła w życie ustawa

o Karcie Dużej Rodziny, która  określa zasady przyznawania członkom rodziny wielodzietnej Karty Dużej Rodziny, jak również sposób przyznawania im uprawnień. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny
i Polityki Społecznej. Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, a także od 2019 roku dla rodziców, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci – bez względu na ich wiek w momencie składania wniosku.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, zarówno
w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. Mowa tu o zniżkach np. na przejazdy kolejowe, niższych opłatach paszportowych czy możliwości tańszego korzystania z oferty instytucji kultury. Ale to nie wszystko – beneficjenci KDR mogą także w niższej cenie wykupić wypoczynek w ośrodkach rekreacyjnych, czy po prostu taniej kupić ubrania, obuwie, kosmetyki, książki czy nawet zatankować samochód.

 

Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

 

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem internetowej Platformy Informacyjno-Usługowej Empatia (https://empatia.mpips.gov.pl/). Wszelkich informacji dotyczących składania wniosku udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 59.

Warto wnioskować od razu o obie formy Karty: tradycyjną (plastikową) oraz elektroniczną. Należy zaznaczyć, że przy jednoczesnym zawnioskowaniu o obie formy Karty nie ponosimy opłaty za wyrobienie tej drugiej.

 

Kartę elektroniczną wyświetla się na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety) w aplikacji mKDR, która posiada funkcjonalności ułatwiające korzystanie z uprawnień, m.in. mapę z geolokalizacją, umożliwiającą szybkie znalezienie najbliższych punktów, w których honorowana jest Karta, a także powiadomienia
o nowych Partnerach Karty i ich ofertach.

 

Do programu Karta Dużej Rodziny może dołączyć każda firma i instytucja, wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci jak i mali przedsiębiorcy. Liczba podmiotów gospodarczych oferujących zniżki dla beneficjentów systematycznie rośnie. Wykaz wszystkich firm i instytucji, które oferują zniżki w ramach KDR oraz dodatkowe informacje na temat Karty Dużej Rodziny znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny

i Polityki Społecznej: www.gov.pl, lub bezpośrednio pod adresem:  https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne.

Zachęcamy wszystkie rodziny wielodzietne z terenu Miasta Bełchatowa do zapoznania się z programem

i skorzystania z niego.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl