Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z Bełchatowskiej Karty Rodziny korzysta ponad 5 tys. mieszkańców

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie Bełchatowskiej Karty Rodziny. Do 13 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje zmian. W projekcie uporządkowano zasady przyznawania, wydawania i korzystania z karty, a także zawarto informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

 

Bełchatowska Karta Rodziny działa od stycznia 2012 roku. Opracowany projekt uchwały stanowi ujednolicenie zapisów i dostosowanie ich do aktualnie obowiązującego stanu prawnego tj. przede wszystkim Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018r. W projekcie uchwały zawarto więc informacje dotyczące zakresu danych osobowych przetwarzanych w związku z ubieganiem się o Bełchatowską Kartę Rodziny.

 

Nowością, którą wprowadzić ma uchwała jest m.in. to, iż w przypadku gdy rodzicowi posiadającemu Bełchatowską Kartę Rodziny urodziło się dziecko lub rodzic ten przyjął dziecko w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka, dziecko to nabywa prawo do przyznania i korzystania z Karty, pomimo utraty tego uprawnienia przez pozostałe dzieci z danej rodziny wielodzietnej.

 

W załącznikach poniżej znajdują się zarówno projekt uchwały, jak i i formularz, który należy wypełnić i do 13 stycznia i dostarczyć do magistratu. Można to zrobić na trzy sposoby:

 

  • drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, Zespół ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia, ul. Kościuszki 1, 97 - 400 Bełchatów,
  • bezpośrednio do Kancelarii Ogólnej na parterze Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1 w godzinach pracy Urzędu.

 

Coraz więcej bełchatowian korzysta z BKR

 

Bełchatowska Karta Rodziny cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Liczba przyznawanych kart systematycznie rośnie, np. w 2017 roku do magistratu wpłynęło 317 wniosków, a w 2018 było ich 345. Ogólnie ze zniżek, do których uprawnia Bełchatowska Karta Rodziny, korzysta już ponad 5 tys. bełchatowian.

 

Bełchatowska Karta Rodziny uprawnia rodziny wielodzietne, rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, seniorów oraz honorowych dawców krwi do korzystania z ulg i preferencji przygotowanych przez miasto i 69 współpracujących firm. Wykaz wszystkich firm oferujących zniżki w ramach BKR znajduje się w załączniku poniżej.


Posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny mogą taniej kupić np. bilet do kina, wywołać zdjęcia, zjeść pizzę czy pójść do stomatologa, taniej zrobić zdjęcia, wykonać krawiecką przeróbkę, zjeść pizzę czy pójść do fryzjera - wszystko w wybranych punktach oznaczonych logotypem akcji.

 

Jak otrzymać kartę? Wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 w budynku B w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020