Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

porady PrawneUrząd Miasta Bełchatowa

Budynek B

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów

• Nieodpłatna pomoc prawna przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA OBEJMUJE:

• poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej "osobą uprawnioną", o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym lub

• wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub

• sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa powyżej, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym, lub

• nieodpłatną mediację, lub

• sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Do 31 stycznia 2021 roku możliwe będzie skorzystanie z porady prawnej  w Punkcie Nieodpłatnej Pomocy Prawnej  za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

Termin teleporady należy uzgodnić telefonicznie pod numerem tel:    723-721-725

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://www.powiat-belchatowski.pl/dla-mieszkanca-t286/bezplatna-pomoc-prawnika-rzecznik-praw-konsumentow-t299.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński