joombig banner rotation images

Menu
W Bełchatowie prowadzony jest program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Pomoc realizowana jest dzięki współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie, Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Bełchatowie, Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie oraz Banku Żywności im. Marka Edelmana w Łodzi. Akcja przeprowadzana jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogramu 2018.
 

 Uprawnionych do skorzystania z takiej formy pomocy średnio jest 3 tys. mieszkańców Bełchatowa. Wśród nich są zarówno osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikowalności) nie przekroczył 1402 zł, jak i rodziny z dochodem nie większym niż 1056 zł na osobę. Osoby objęte pomocą otrzymują paczki bezpłatnie.

 

Do każdego z potrzebujących trafiło w ostatnich transportach (luty 2019) blisko 20 kilogramów wysokiej jakości produktów żywnościowych, w tym m.in. makarony (jajeczny), kasza gryczana, ryż, cukier, olej, mięsne i warzywne konserwy, gołąbki w sosie pomidorowym, pasztety, buraczki, kabanosy wieprzowe, miód nektarowy wielokwiatowy. W paczkach znalazły się również mleko, żółty ser, powidła czy herbatniki.

 

Przygotowaniem listy uczestników upoważnionych do skorzystania z takiej formy pomocy, a także rozładunkiem i wydawaniem produktów spożywczych zajmują się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot. Niezmiennie też za transport produktów z łódzkiej siedziby do bełchatowskiego punktu wydawania paczek finansowo i organizacyjnie odpowiedzialne jest miasto.

 

Do końca czerwca 2019 przyjadą kolejne trzy dostawy żywności.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej www.mopsbelchatow.pl

 


 

 

 
 
 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019