Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Aktywizacja seniorów poprzez prowadzenie działań skierowanych do tej grupy wiekowej stanowi niezwykle istotną część działalności Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Działania te obejmują prowadzenie Uniwersytetu III Wieku, Klubów Seniora, a także organizację kół artystycznych i zainteresowań. Seniorzy korzystający z tej oferty chętnie uczestniczą także w koncertach, spektaklach teatralnych, spotkaniach Klubu Podróżnika czy wystawach.

 

 

Klub Rękodzieła Artystycznego

Miejsce: MCK Gwarek
Czas spotkań: poniedziałki w godz. 15:00-18:00

 

Klub Rękodzieła Artystycznego zrzesza w dużej mierze panie po 60 roku życia. W ramach Klubu prowadzone są cotygodniowe trzygodzinne spotkania z przerwą wakacyjną. Celem zajęć jest upowszechnienie tradycyjnych technik rękodzielniczych oraz tych zyskujących na coraz większej popularności. Spotkania pozwalają na rozwijanie zainteresowań i twórcze spędzenie czasu. Uczestniczki zajęć wykonują wiele przedmiotów artystycznych i użytkowych w różnych technikach: quilling, koronka szydełkowa, beading, papierowa wiklina. Uczestniczki Klubu Rękodzieła Artystycznego prowadziły warsztaty quillingu podczas Jarmarku Wielkanocnego oraz prezentowały swoją twórczość na Dniach Otwartych MCK.

 

 

Pracowania mozaiki

Miejsce: MCK Gwarek

Czas spotkań: środy w godz. 16:00-20:00

 

Pracownia mozaiki działająca w Miejskim Centrum Kultury przyciąga swoją ofertą osoby po 60 roku życia, zwłaszcza kobiety. W ciągu roku odbywają się cotygodniowe czterogodzinne spotkania z przerwą w okresie letnim. Celem zajęć jest zachęcenie do twórczego spędzania wolnego czasu oraz zapoznanie się z ciekawą techniką dekoratorską. Instruktorzy prowadzący pomagają zapoznać się z materiałami i podstawami tej ciekawej techniki dekoratorskiej, doradzają w kwestii projektu i doboru kolorystyki. Uczestniczki wykonują wiele prac zarówno dekoracyjnych jak i użytecznych m.in. mozaikowe obrazy, ramy luster, tace, podkładki pod naczynia, blaty stołów, donice, drobne elementy biżuterii.

 

 

Klub Przyjaciół Znaczka Pocztowego

Miejsce: MCK Gwarek

Czas spotkań: trzecia środa każdego miesiąca

 

Klub Przyjaciół Znaczka Pocztowego działa od 2010 r. Wcześniej – od 1962 r. Klub istniał pod nazwą Polskiego Związku Filatelistycznego. W swoich szeregach zrzesza filatelistów – także po 60 roku życia, którzy niejednokrotnie prezentują się na wystawach filatelistycznych eksponując swoje zbiory. Klub filatelistyczny wydaje także karty okolicznościowe.

 

 

Strefa Kobiet

Miejsce: MCK Gwarek
Terminy spotkań: czwartki w godz. 18.00-20.00
 

Strefa Kobiet to klub dla pań w różnym wieku, który powstał z myślą o kobietach chcących się rozwijać, odkrywać swój potencjał twórczy i uczestniczyć w życiu kulturalnym. Klub pragnie przede wszystkim dotrzeć do kobiet, które szukają swego celu i miejsca w życiu. W ramach spotkań organizowane są równe zajęcia m.in. artystyczne, warsztaty rozwojowe i relaksacyjne, warsztaty wizażu i stylizacji, wieczorki poetyckie i śpiewane, sesje zdjęciowe.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl